українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 17 жовтня 2012 року
17.10.2012 | 10:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Шановні члени Уряду!

Шановні запрошені!

Днями я зустрічався з головою Міжнародної комісії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за організацією та проведенням парламентських виборів в Україні Одрі Гловер. Увага до виборів в Україні дуже значна. Ми чудово розуміємо, що всі чекають від нашої держави максимально демократичних і прозорих виборів.

Але в першу чергу в цьому зацікавлені ми самі. Безперешкодний демократичний вибір громадян, змагання політичних програм і поглядів – базові цінності для нас.

Оскільки тільки влада, сформована на таких принципах, буде здатна і надалі здійснювати ті масштабні перетворення, які потрібні країні саме зараз. Чергові парламентські вибори в Україні мають бути спрямовані на розбудову держави, а не на її занепад і розкол. І ми зробимо все від нас залежне, щоб Україна йшла сучасним шляхом, шляхом прогресу і розвитку.

Тому і Президент, і Уряд найбільше зацікавлені в тому, щоб вибори пройшли чесно і демократично. Ми максимально налаштовані на співпрацю. Україна відкрита для всіх спостерігачів, які мають бажання відстежувати виборчий процес.

Уже зареєстровано понад тисячу двісті спостерігачів з різних країн та міжнародних організацій.

Загалом же очікується, що участь у спостереженні за виборами візьмуть близько п’яти тисяч спостерігачів.

Ми завершили технічну роботу, пов'язану з установкою веб-камер на всіх тридцяти чотирьох тисячах виборчих дільниць.

Вперше на виборах в Україні була виконана така велика робота. Це був надзвичайно складний технічно і досить дорогий проект. Але ми на це пішли задля того, щоб створити серйозні гарантії прозорості голосування і запобігання фальсифікаціям. Щоб дати людям впевненість, що їх вибір захищений.

Врешті-решт, вибори відбудуться, пристрасті вгамуються, а робота на користь України та наших громадян повинна продовжуватися і набувати ще більшої динаміки.

Я об'їхав практично всю нашу державу. І помітив головне: наші люди завжди віддають перевагу не тим, хто багато говорить, а тим, хто багато робить.

Уряд продовжить у 2013 році реалізовувати нову соціальну політику, ініційовану Президентом України.

Також увагу буде зосереджено на реалізації інфраструктурних проектів, які безпосередньо впливають на якість життя людей.

Зокрема, поточного року завершується будівництво першої черги мостового переходу через річку Дніпро у м. Запоріжжя, а наступного року будуватиметься друга черга цієї важливої автотранспортної магістралі.

Також 2013 року буде збудовано: об’їзна дорога навколо Дніпропетровська і автооб’їзд Севастополя, траса першої категорії Луганськ-Донецьк, контейнерний термінал на Карантинному молу Одеського морського торговельного порту, Подільський  мостовий перехід через річку Дніпро у м. Києві; Бескидський тунель у Львівській області та багато інших масштабних об’єктів.

Реалізація таких проектів – каталізатор внутрішнього ринку. Для будівництва треба виробити вітчизняні металоконструкції і залізобетон. Постійну роботу ритмічну роботу отримають колективи проектно-конструкторських і будівельно-монтажних організацій, металургійних підприємств та машинобудівних компаній тощо.

Уряд розраховує, що у 2013 році обсяг капітальних інвестицій складе біля 300 млрд. грн. З них будівельні роботи за рахунок усіх джерел фінансування - до 100 млрд. грн. Буквально два роки тому ми тільки мріяли про такі обсяги і навіть не було робочих колективів, здатних такі обсяги підняти.

А сьогодні наше завдання – подолати дефіцит кваліфікованих робочих рук, забезпечити принциповий перелом в професійній освіті і на ринку праці.

Значна увага приділятиметься підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції. При цьому основний акцент робиться на прискорений розвиток виробництва продукції з високою часткою доданої вартості та на впровадження у виробництво новітніх технологій.

Створюються умови для зростання виробництва складної техніки в авіа- та суднобудівній галузях, енергетичному, транспортному та сільгоспмашинобудуванні.

Планується здійснення заходів з розвитку вітчизняної мікроелектроніки, індустрії світлодіодної техніки.

Заплановані безпрецедентні за обсягом державні замовлення на розробку і вироблення сучасної вітчизняної медичної техніки.

Продовжиться робота з реалізації таких знакових для країни проектів як створення транспортного літака Ан-70, багатофункціонального ракетного комплексу «Сапсан», будівництво кораблів класу «Корвет» тощо.

Поглиблюється співробітництво України у космічній сфері з цілим рядом потужних держав світу – Росією, США, країнами ЄС, Південної Америки, Азії та Африки.

Уряд прийняв цілий ряд рішень щодо подальшого розвитку космічної діяльності.

Це дозволить продовжити у 2013 році створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4» та наземного комплексу на космодромі Алкантара в Бразилії.

Модернізація на принципах енергетичної незалежності торкнеться і паливно-енергетичного комплексу. Серед пріоритетних проектів в 2013 році слід відзначити: будівництво 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС; будівництво заводу з виробництва ядерного палива; будівництво гідроагрегатів Дністровської ГЕС та модернізація інших гідроелектростанцій; будівництво магістральних ліній електропередач в багатьох регіонах України; збільшення власного видобутку енергоносіїв; реалізація національного проекту „LNG термінал” (морський термінал з приймання скрапленого природного газу); значне зростання обсягів робіт з розвідки та експлуатаційного буріння  на  шельфі Чорного та Азовського морів; прискорення проведення геологічних досліджень щодо видобутку сланцевого газу; видобуток вуглеводнів за кордоном; заміщення імпортованого природного газу вугіллям; реконструкція, модернізація та відновлення роботи нафтопереробної галузі.

Завдяки реалізації вищезазначених завдань протягом 2013-2015 років ми збільшимо річний видобуток газу до понад 21 млрд. кубічних метрів та нафти з газовим конденсатом - до 3 млн. тонн (на 17 та 8 відсотків більше в порівнянні з показниками 2011 року).

Ефективною альтернативою традиційному природному газу для України, може бути використання газу (метану) вугільних родовищ. За розрахунками, промислова розробка вугільних родовищ може дати реальний видобуток газу у 3-5 млрд. куб. м протягом найближчих 3-5 років. Роботи в цьому напрямку потрібно активізувати починаючи з 2013 року, тим більше що досвід у цьому напрямку у нас вже є.

У галузі сільського господарства Урядом буде продовжена робота спрямована на:

- розвиток інфраструктури аграрного ринку, а саме: добудова оптових ринків сільськогосподарської продукції, будівництво овоче- та картоплесховищ; розвиток мережі обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів;

- підвищення економічної ефективності виробництва, збільшення поголів’я великої рогатої худоби шляхом будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, а також підтримки малих і середніх приватних аграрних господарств;

- модернізацію сільського господарства шляхом надання державної фінансової підтримки на закупівлю нової сільськогосподарської техніки та обладнання;

- розвиток соціальної інфраструктури сільських територій, житлового будівництва і комунального господарства, освіти та охорони здоров’я у сільській місцевості.

А головне – необхідно збільшити збір зернових в Україні. Це завдання не тільки на 2013 рік, а й на перспективу. Зараз в середньому Україна виробляє 45-50 млн. тонн зерна, а ми можемо значно більше. І, гадаю, ми з цим завданням впораємося.

І – найважливіше. Президент України чітко сформулював основний пріоритет діяльності нашого Уряду: підвищення якості життя людей. Саме на цю мету націлені кроки Уряду, спрямовані на: подолання бідності; підвищення рівня життя всіх верств населення, а особливо – соціально вразливих категорій громадян; забезпечення достойного життя пенсіонерам і багатодітним сім’ям.

Ми повинні дати робочі місця молодим, щоб вони могли забезпечити свою сім’ю. Створити умови для всіх, хто здатен працювати. Щоб у людей була мотивація працювати, і вони завжди отримували гідну заробітну плату.

Набирає обертів програма забезпечення громадян доступним житлом. До участі у програмі визначено майже 15,5 тис. квартир. Загалом по Україні біля 15 тис. громадян виявили бажання отримати іпотечні кредити. Але, по-перше, все це житло знаходиться, як правило, в обласних центрах, по-друге, з огляду на довжину квартирної черги, будувати треба у рази більше.

Тому ми ставимо завдання, щоб програма будівництва доступного житла за передовими, здешевленими технологіями уже наступного року широко пішла у райцентри, середні і малі містечка, селища. А тому в першу чергу місцеві органи влади повинні подбати, щоб під таке масове будівництво були виділені ділянки, повинні подбати про інженерні мережі і комунікації.

Можемо ми таку програму для українських сімей в кожному куточку країни підняти наступного року на новий рівень? Безумовно можемо. Всі наші плани реально виконати за рахунок випереджального розвитку економіки, яка і забезпечить соціальну складову нашої політики.

Дякую за увагу.

версія для друку