українська російська англійська
Микола Азаров: До 2015 року Україна збільшить видобуток газу до 21 млрд. кубометрів
17.10.2012 | 10:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У 2013 році Уряд продовжить модернізацію ПЕК на принципах енергетичної незалежності. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.

Серед пріоритетних проектів в 2013 році Микола Азаров відзначив: будівництво 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС; будівництво заводу з виробництва ядерного палива; будівництво гідроагрегатів Дністровської ГЕС та модернізація інших гідроелектростанцій; будівництво магістральних ліній електропередач в багатьох регіонах України; збільшення власного видобутку енергоносіїв; реалізація національного проекту „LNG термінал” (морський термінал з приймання скрапленого природного газу); значне зростання обсягів робіт з розвідки та експлуатаційного буріння на шельфі Чорного та Азовського морів; прискорення проведення геологічних досліджень щодо видобутку сланцевого газу; видобуток вуглеводнів за кордоном; заміщення імпортованого природного газу вугіллям; реконструкція, модернізація та відновлення роботи нафтопереробної галузі.

За словами Прем’єр-міністра, завдяки реалізації вищезазначених завдань протягом 2013-2015 років буде збільшено річний видобуток газу до понад 21 млрд. кубічних метрів та нафти з газовим конденсатом - до 3 млн. тонн (на 17 та 8 відсотків більше в порівнянні з показниками 2011 року).

«Ефективною альтернативою традиційному природному газу для України, може бути використання газу (метану) вугільних родовищ», - наголосив Микола Азаров та додав, що за розрахунками, промислова розробка вугільних родовищ може дати реальний видобуток газу в 3-5 млрд. куб. м протягом найближчих 3-5 років. «Роботи в цьому напрямку потрібно активізувати починаючи з 2013 року, тим більше, що досвід у цьому напрямку у нас вже є», - заявив Глава Уряду.

 

версія для друку