українська російська англійська
На Дніпропетровщині площа угідь, на яких забезпечено полив сільськогоспкультур, зросла на 16%
17.10.2012 | 12:30
Дніпропетровська ОДА

У 2012 році у порівнянні з 2011 роком на Дніпропетровщині площа сільськогосподарських угідь, на яких забезпечено полив сільськогосподарських культур, зросла на 16% і склала 27,1 тис. га. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул під час засідання Регіонального комітету з економічних реформ, на якому було розглянуте питання розширення зрошуваних сільгоспугідь області.

«Для розвитку рослинництва, насамперед овочівництва та садівництва важливим напрямком є відновлення зрошувальних систем. Адже Дніпропетровська область розташована в зоні недостатнього зволоження. У 2012 році на Дніпропетровщині площа угідь, на яких забезпечено полив сільськогосподарських культур, зросла на 16% і перевищила 27 тис гектарів. Це дозволяє забезпечувати жителів області свіжими овочами і плодово-ягідною продукцією вітчизняного виробництва», - сказав Олександр Вілкул. 

Дніпропетровщина має потужну зрошувальну інфраструктуру, яка включає в себе 2,7 тис км зрошувальної мережі та 219 насосних станцій і здатна забезпечити зрошення на площі близько 200 тис га. До того ж система має можливості для підключення додаткових споживачів.

Виконувач обов’язків начальника головного управління Вадим Удовицький доповів, що в результаті проведеної інвентаризації наразі на Дніпропетровщині можливо здійснювати полив сільгоспкультур на площі близько 30 тис га без залучення додаткових фінансових ресурсів. Ще на 90 тис га сільгоспугідь можливо відновити роботу зрошувальних систем без залучення значних капітальних вкладень.

Олександрі Вілкул поставив завдання Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з керівниками районів провести аналіз таких можливостей, як для крупних і середніх, так і для дрібних господарств та стимулювати впровадження проектів відновлення зрошування з метою збільшення продуктивності сільгоспвиробницта.

версія для друку