українська російська англійська
Держземагентство: Щорічного ажіотажу і політичних спекуляцій навколо дати зняття мораторію не буде
17.10.2012 | 16:00
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України 16 жовтня прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)», яким пропонується продовжити мораторій на купівлю-продаж та зміну цільового призначення сільськогосподарських земель до законодавчого врегулювання питань обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомив 17 жовтня на брифінгу у Кабінеті Міністрів заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Євген Бердніков. За його словами, такий підхід дозволить без обмежень у часі сформувати соціально прийнятні механізми ринкових відносин у сільському господарстві, не створюючи щорічного ажіотажу навколо дати зняття мораторію, та врегулює розбіжності термінології, сприятиме розробці механізму обігу земель сільськогосподарського призначення та створенню необхідної ринкової інфраструктури.

Законопроектом передбачається внести зміни до пункту 4 розділу ІХ “Прикінцеві положення” та пунктів 14–15 розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України. Чинними редакціями зазначених пунктів встановлено мораторій на купівлю-продаж та зміну цільового призначення сільськогосподарських земель до набрання чинності законом про ринок земель, але не раніше 1 січня 2013 року. Наближається зазначена дата, проте належних законодавчих підстав для зняття мораторію до цього часу не створено. Результати численних громадських обговорень свідчать про неготовність суспільства до запровадження повноцінного ринку сільськогосподарських земель та про відсутність громадської згоди щодо цілей та механізмів цього ринку. Тому, за словами Євгена Берднікова, необхідність продовження мораторію об’єктивно існує та не обмежується першим січня 2013 року. Прийнятий 9 грудня 2011 року у першому читанні проект Закону «Про ринок земель»  до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України не включено. Крім того, влітку парламентарі ухвалили Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону», яким унормували функціонування ринку земель несільськогосподарського призначення та значною мірою вичерпали предмет правового регулювання законопроекту про ринок земель.

 «Тобто неунормованими залишаються лише відносини, пов’язані із особливостями обігу земель сільськогосподарського призначення, навколо яких й точиться зараз широка громадська дискусія», – розповів Євген Бердніков. – Тому, на відміну від попередніх законодавчих ініціатив відносно продовження мораторію до певної дати, у проекті закону пропонується продовжити мораторій до законодавчого врегулювання питання обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

версія для друку