українська російська англійська
Досвід України щодо профілактики ВІЛ-інфекції рекомендують впроваджувати в інших країнах
17.10.2012 | 16:26
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Досвід України визнано як приклад результативної профілактичної роботи серед груп ризику. Зокрема, значних успіхів досягнуто в напрямку зменшення поширеності ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Україна, як одна зі 151 країни-реципієнта коштів Глобального фонду, отримуючи менше 1% грантового бюджету, за підсумками впровадження профілактичних програм увійшла до четвірки держав, на прикладі яких Глобальний фонд сьогодні ілюструє здобутки в інвестуванні в боротьбу з ВІЛ/СНІДом. Про це йдеться у Звіті про результати роботи Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за 2012 рік – «Стратегічні інвестиції для досягнення впливу».

Згідно зі звітом, у період між 2005 та 2011 роками профілактичними програмами було охоплено понад 160 тис споживачів ін’єкційних наркотиків. Таким чином, поширеність ВІЛ у цій групі значно зменшилася.

Крім того, у Стислому підсумковому викладі звіту за 2012 рік ідеться про перші результати нової стратегії Глобального фонду на 2012-2016 роки, що спрямована на забезпечення максимальної ефективності шляхом вдосконалення стратегічного інвестування з метою досягнення впливу. Розділ “Інвестиції для досягнення впливу ” ілюструються на прикладі декількох підтриманих Україною програм.

Завдяки гранту Глобального фонду Україна зусиллями одного із реципієнтів – «Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД» - розробила та впровадила використання спеціальної програми для моніторингу надання послуг з профілактики ВІЛ для уразливих груп, що передбачає звітування у реальному часі. Це програмне забезпечення використовується більш ніж 150 неурядовими організаціями в Україні, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Малайзії і Таджикистані”. Отже, найкращі практики, розроблені українськими фахівцями за підтримки Глобального фонду, починають широко застосовуватися поза межами України, зокрема у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Нагадаємо, що функцію координації та контролю за виконанням грантових угод між Глобальним фондом та Україною виконує Національна рада з питань туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, Секретаріатом якої є Держслужба України соцзахворювань. У період між 2005 та 2010 роками Глобальний фонд забезпечував 35% загального фінансування протидії ВІЛ в Україні та 72% фінансування, наданого Україні з міжнародних джерел. Станом на кінець 2011 року Глобальний фонд профінансував програми на суму 213 млн. дол. США, спрямованих на побудову стійкої системи надання комплексних послуг з профілактики груп населення, найбільш уразливих до інфікування ВІЛ, та програми лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ в Україні.

 

 

 

версія для друку