українська російська англійська
В Україні посилюють контроль за якістю харчової продукції
17.10.2012 | 17:30
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

17 жовтня підписано Меморандум про співробітництво між Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України.

Зустріч керівництва Держспоживінспекції та Держфітослужби  пройшла з приводу обговорення комплексу невідкладних заходів щодо контролю за якістю  харчової продукції в державі та гарантування продовольчої  безпеки  громадян України.

В.о. Голови Держспоживінспекції Ольга Соколова зазначила, що ідея співпрацювати продиктована часом і бажанням досягти того, щоб у ланцюзі «виробник - реалізатор - споживач» налагодилося порозуміння. Крім того, потребує нагального вирішення проблема організації боротьби з контрафактною і фальсифікованою продукцією.

«Причинами зниження ефективності протидії поширенню такої продукції є слабка координація дій різних органів. Всі ми чудово розуміємо, що по-окремо дуже складно навести лад. Сьогодні необхідно об'єднати можливості, зусилля і виступити одним фронтом проти недобросовісних виробників, які головною своєю метою вбачають не надання на ринок якісних товарів, а отримання надприбутку за рахунок здоров'я споживача, використовуючи для цього нечисті й нечесні методи» - підкреслила Ольга Соколова.

Саме тому підписання Меморандуму про співробітництво Держспоживінспекції України та Держфітослужби України, у першу чергу, покликане  створити сприятливі умови для ефективного розвитку економічного середовища, визначати стратегічні орієнтири, надати населенню право і можливість вибору між "кращим і найкращим" серед безпечних товарів, робіт та послуг, започаткувати роботу принципово нової всеукраїнської системи захисту прав споживачів, перетворити Україну на заможну, конкурентоспроможну державу.

Заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Віталій Башинський, відповідаючи на запитання від журналістів, зазначив: «Ми не можемо не співпрацювати с Держспоживінспекцією України, адже наші зусилля направлені в одному руслі, а робота – на один результат: забезпечити наших споживачів якісною та безпечною продукцією».

В.о. Голови Держспоживінспекції України Ольга Соколова також зауважила, що про недобросовісних виробників всі сьогодні можуть дізнатися з офіційного веб-порталу Держспоживінспекції України у розділі «Скринька споживача», яка постійно поповнюється новими порушниками. Але спільна робота з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою надасть можливість, як то кажуть, у режимі он-лайн повідомляти факти виявлених порушень.

 

версія для друку