українська російська англійська
Зміни до законодавство створять ефективні умови для реалізації проектів розробки родовищ корисних копалин
17.10.2012 | 16:56
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання угод про розподіл продукції». Прийняття Закону обумовлене необхідністю створення дієвого та ефективного механізму для виконання домовленостей щодо розподілу продукції, перш за все для виконання угод, які передбачають залучення декількох інвесторів, тобто багатосторонніх договорів про розподіл продукції. Про це розповів 17 жовтня на брифінгу в Будинку Уряду Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.

На сьогодні в Україні розпочався процес узгодження та укладення трьох угод щодо розробки ділянок Олеська та Юзівська з пошуку та видобутку газу з нетрадиційних джерел та ділянки Скіфська на глибоководному шельфі Чорного моря. Характерною рисою цих проектів є те, що всі майбутні угоди мають бути укладені за участю не одного, а декількох інвесторів, тобто стануть багатосторонніми.

«Реалізація зазначених масштабних проектів започаткована Урядом України на виконання поставленого Президентом стратегічного завдання щодо нарощування власного вуглеводневого потенціалу України, збільшення видобутку вуглеводнів та здобуття незалежності від імпортованого блакитного палива, а також забезпечення надходжень до Державного Бюджету України у вигляді премій за підписання угоди про розподіл продукції, що передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», - зазначив Едуард Ставицький.

Міністр також заявив: «Запровадження змін до законодавчих актів, що забезпечують нормативне регулювання відносин, які виникають при виконанні угод про розподіл продукції, дозволить створити ефективні умови для реалізації проектів розробки родовищ корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції на рівні світової практики та забезпечить приток інвестицій до України, що, в свою чергу, збільшить надходження до бюджетів різних рівнів у вигляді податків та зборів, створить додаткові робочі місця та умови для покращення місцевої інфраструктури».

Зазначеним Законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Кодексу України про надра, низку інших Законів України, зокрема «Про нафту і газ» і «Засади функціонування ринку природного газу» та інші, а також приводяться підзаконні нормативно-правові акти у відповідність із цими Законами.

 

версія для друку