українська російська англійська
Лабораторії Держсільгоспінспекції можуть проводити повний цикл аналізів з визначення якості с/г продукції
17.10.2012 | 17:35
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Вашешніков та його Перший заступник Юрій Марчук разом з іншими фахівцями зустрілися з директором Канадсько-українського проекту якості та безпеки зерна, президентом компанії CanEd International Inc. (Калгарі, Канада) Гордоном Уеллсем.

Зокрема, Гордон Уеллс відвідав Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, а також найближчими днями побуває в лабораторіях Держсільгоспінспекції в Тернопільській та Вінницькій областях, які із кількості тих, що забезпечені високоточним та сучасним обладнанням завдяки співпраці з Проектом. Крім того, Гордон Уеллс висловив глибоке переконання, що з огляду на аграрний потенціал України, в майбутньому вона може стати одним із провідних експортерів зерна у світі.

В свою чергу, Микола Вашешніков висловив вдячність за можливість Уряду Канади в рамках роботи Проекту надати обладнання для лабораторій обласних інспекцій та Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, які тепер можуть проводити повний цикл аналізів на вміст пестицидів і мікотоксинів у зерні.

Перший заступник Голови Держсільгоспінспекції Юрій Марчук додав, що на даний час Інспекція має вісім базових високообладнаних регіональних лабораторій. «Вони розміщені так, що охоплюють територію усієї України, але це не означає, що їхня кількість не буде збільшено», - зазначив Юрій Марчук та сказав, що з урахуванням  нарощення виробництва зерна в Україні з кожним роком, необхідно розвивати лабораторну, матеріально-технічну базу в портах та на елеваторах.

Тож, в підсумку сторони домовилися після відвідувань керівництва Проекту регіональних лабораторій, повторно зустрітися для обговорення подальших напрямків та можливостей співпраці.

версія для друку