українська російська англійська
Транспортно-дорожній комплекс завершить підготовку до зими до 1 листопада
17.10.2012 | 17:26
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Підготовка підприємств транспортно-дорожнього комплексу та поштового зв’язку до роботи в осінньо-зимовий здійснюється чітко за планом.

Вже зараз повністю готові до роботи в осінньо-зимових умовах об’єкти житлово-комунальної та соціальної сфери, а це – більше 1300 житлових будинків, 150 гуртожитків, 20 дитячих садків, 22 лікувальних заклади, 85 котелень, що забезпечують теплом відомчі об’єкти житлово-комунального та соціального призначення. Крім того, забезпечено готовність 113 км тепломереж та 166 км мереж водопостачання та каналізації. Станом на 1 жовтня усі зазначені об’єкти були підготовлені до опалювального сезону.

Підготовлені і виробничі будинки та споруди, і об’єкти енергетичного господарства: понад 65 тис. виробничих будинків і споруд відомчого енергетичного господарства, які опалюються більш ніж 3000 котельнями. Крім того, забезпечено ремонт 870 км теплових мереж, майже 6000 км мереж водопостачання та каналізації, біля 45000 км електромереж. Усі ці роботи завершено 15 жовтня.

Здійснюється і низка так званих специфічних заходів - підготовка рухомого складу, завершення запланованих обсягів ремонту автомобільних доріг та залізничних колій, підготовка снігозбиральної та снігоочисної техніки, заготівля протиожеледних матеріалів, забезпечення працівників теплим спецодягом та спецвзуттям тощо.

Для забезпечення проїзду по автошляхах державного та місцевого значення дорожні організації підготують понад 7 тис. одиниць спеціальної автодорожньої техніки. Також для оперативного реагування на можливе ускладнення погодних умов (хуртовини, снігові замети, ожеледиця) планується забезпечити готовність чотирьох мобільних загонів, які укомплектовані потужною снігозбиральною та снігоочисною технікою, особовим складом, необхідним запасом паливно-мастильних матеріалів та продовольства.

На залізниці до роботи взимку буде підготовлено 180 одиниць тягового рухомого складу, понад 5,5 тис. вантажних та 4200 пасажирських вагонів, біля 2500 км залізничної колії, понад 16000 стрілочних переводів. Нині вже повністю завершено ремонт вантажних вагонів, електровозів та електропоїздів, ведеться ремонт пасажирських вагонів та ремонт колії.

Для забезпечення льодової проводки в морських торговельних портах передбачено підготувати  буксири криголамного класу, плавзасоби порто флоту. Також завершується ремонт підкранових колій та залізничних колій причалів, підготовка місць масових вантажно-розвантажувальних робіт, обладнання та устаткування для розморожування замерзлих сипучих вантажів.

В аеропортах державного та комунального підпорядкування завершується підготовка  спеціальних машин та аеродромних механізмів, спеціального обладнання, засобів механізації для технічного обслуговування повітряних суден, засобів радіотехнічного забезпечення. Також створюються необхідні запаси хімічних реагентів для  боротьби з ожеледдю.

У цілому підготовчі роботи будуть завершені до 1 листопада.

Довідково.

Відповідно до вимог наказу Мінінфраструктури №272 від 25 травня 2012 року  по кожній підгалузі розроблено комплекс заходів з визначенням джерел їх фінансування. Підготовку підприємств транспортно-дорожнього комплексу та поштового зв’язку до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2012-2013 років було розпочато ще у травні місяці.

Підготовка здійснюється в три етапи:

- до 1 жовтня – підготовка відомчих об’єктів житлово-комунальної та соціальної сфери;

- до 15 жовтня - виробничих будинків і споруд та об’єктів енергетичного господарства;

- до 1 листопада - виконання специфічних заходів.

версія для друку