українська російська англійська
Вдосконалення законодавства України для забезпечення енергонезалежності сприятиме притоку інвестицій
18.10.2012 | 09:47
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Про вдосконалення законодавства України для забезпечення енергонезалежності нашої держави йшлося 17 жовтня 2012 року на брифінгу в Кабінеті Міністрів України за участю  Міністра екології та природних ресурсів України Едуарда Ставицького.

Під час брифінгу Міністр зазначив, що в Україні для реалізації масштабних інвестиційних проектів у надрокористуванні застосовується механізм державно-приватного партнерства у формі укладення угод про розподіл продукції між державою та інвесторами. «Українське законодавство щодо угод про розподіл продукції відповідає міжнародним стандартам. Проте воно розроблялось для роботи переважно для проектів із пошуку вуглеводнів на морському шельфі і на основі двосторонніх угод», - зазначив Едуард Ставицький.

«На сьогодні Міжвідомча комісія веде переговори щодо укладення багатосторонніх угод про розподіл продукції, коли партнером держави виступають два або більше інвесторів. Так, в угодах на ділянках Олеська та Юзівська ми будемо мати по два інвестори, а на Скіфській – чотири. Крім того, виникає потреба адаптувати українське законодавство під особливості операцій із пошуку та видобутку сланцевого газу та газу із щільних порід. Ми також ефективно попрацювали над усуненням колізій, що існували в різних законодавчих актах», - повідомив Міністр.

Він також запевнив, що  як Міністр екології та природних ресурсів України, приділяє особливу увагу розробці регуляторних актів в сфері захисту довкілля при діяльності із пошуку та видобутку сланцевого газу, особливо захисту водних ресурсів, ведеться активна робота із американськими, польськими регуляторами,  запроваджуються європейські директиви в цій сфері.

«Хочу особливо підкреслити, що на зустрічі із Президентом України             В.Ф. Януковичем у Нью-Йорку наприкінці вересня керівники ЕксонМобіл та Шеврон високо оцінили якість українського законодавства про угоди про розподіл продукції і підтвердили плани вже цього року укласти відповідні угоди із українським Урядом та оперативно розпочати масштабні роботи на ліцензійних ділянках», - повідомив Едуард Ставицький.

Нагадаємо, 2 жовтня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання угод про розподіл продукції». Прийняття Закону обґрунтовано необхідністю створення дієвого та ефективного механізму для виконання угод про розподіл продукції, перш за все для виконання угод, які передбачають залучення декількох інвесторів, тобто багатосторонніх угод про розподіл продукції. На сьогоднішній день в Україні розпочався процес узгодження та укладення трьох угод щодо розробки ділянок Олеська та Юзівська з пошуку та видобутку газу із нетрадиційних джерел та ділянки Скіфська на глибоководному шельфі Чорного моря. Характерною рисою зазначених проектів є те, що всі майбутні угоди мають бути укладені за участі не одного, а декількох інвесторів, тобто стануть багатосторонніми.

«Реалізація зазначених масштабних проектів започаткована Урядом України на виконання поставленого Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем перед ним стратегічного завдання щодо нарощування власного вуглеводневого потенціалу України, збільшення видобутку вуглеводнів та здобуття незалежності від імпортованого блакитного палива, а також забезпечення надходжень до Державного бюджету України у вигляді премій за підписання угоди про розподіл продукції, що передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.

Міністр також заявив: «Запровадження змін до законодавчих актів, що забезпечують нормативне регулювання відносин, які виникають при виконанні угод про розподіл продукції, дозволить створити ефективні умови для реалізації проектів розробки родовищ корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції на рівні світової практики та забезпечить приток інвестицій до України, що, в свою чергу, збільшить надходження до бюджетів різних рівнів у вигляді податків та зборів, створить додаткові робочі місця та умови для покращення місцевої інфраструктури».

Зазначеним Законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Кодексу України про надра, низки інших законів України, зокрема «Про нафту і газ», «Засади функціонування ринку природного газу» та інші, а також здійснюється приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність із цими законами.

 

версія для друку