українська російська англійська
Змінено правила розгляду порушень на ринку цінних паперів
18.10.2012 | 10:18
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила нову редакцію Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій. Відповідне рішення було прийняте на плановому засіданні регулятора, що відбулося 16 жовтня 2012 року.

«Ключовим завданням нормативного акту є приведення процедури розгляду справ про правопорушення у відповідність до вимог законодавства України. До того ж, нова редакція  правил вдосконалить захист прав інвесторів, а також забезпечить всебічний, повний та об’єктивний розгляд справ про порушення та прийняття законного рішення. Відтепер механізм регулювання правопорушень матиме чітку стратегію та буде відповідати нинішнім потребам, які існують на ринку цінних паперів», - розповідає Наталія Герасименко, начальник Управління правозастосування НКЦПФР.

Наталія Герасименко наголошує, що документ безпосередньо визначає порядок та строки розгляду регулятором справ про правопорушення. Крім того, удосконалені правила нададуть можливість НКЦПФР більш ефективно виконувати завдання, що покладені на неї відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Варто зауважити, що актуалізовані правила розгляду справ розроблено в рамках загального вдосконалення системи правозастосування в Комісії, які спрямовані на підвищення прозорості цього процесу та підвищення його ефективності в цілому.

Даний документ був прийнятий з урахуванням всіх побажань учасників ринку, зацікавлених міністерств та відомств і зараз направляється для проходження обов'язкової процедури державної реєстрації до Міністерства юстиції України.

Це рішення набирає чинності з 1 січня 2013 року, але не раніше дня офіційного опублікування.

версія для друку