українська російська англійська
Митниками розкрита схема незаконного ввезення літаків
18.10.2012 | 10:24
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Митниками у ході проведення перевірки було виявлено факт порушення митного законодавства стосовно літака ЯК-40, що був ввезений з Сербії на митну територію України вітчизняною фірмою з порушенням митного законодавства, а саме з приховуванням від митного контролю шляхом надання митниці документів, що містять неправдиві дані стосовно його митної вартості.

Справа у тому, що цей літак пройшов капітальний ремонт на авіазаводі в Республіці Білорусь, але підприємство приховало вартість ремонту літака при заявленні його для митного оформлення. На даний час матеріали щодо цього літака знаходяться у суді.

Під час проведення додаткової перевірки стосовно першого літака співробітниками митниці було направлено запити до митних органів Сербії та Республіки Білорусь. За результатами отриманих відповідей  митники з’ясували, що за тим самим договором, разом з першим літаком на авіазаводі в Республіці Білорусь, пройшов капремонт ще й другий літак ЯК-40. Другий літак був ввезений на митну територію України в адрес того ж покупця ще в 2010 році. Підприємство подало при митному оформленні документи, в яких вказувалась вартість товару у сумі близько 1,9 млн. грн.

У ході взаємодії з митними органами Республіки Білорусь співробітникам митниці вдалося встановити його вартість з урахуванням вартості ремонту, вона склала 7,7 млн. грн. Тобто підприємство намагалося занизити вартість літака більше ніж у 4 рази та тим самим  уникнути сплати податків до держбюджету у сумі 1,1 млн. грн.

Таким чином весь цей час підприємство використовувало та зберігало літак ЯК-40, що був переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містили неправдиві дані щодо його фактичної вартості.

За даним фактом заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 484 Митного кодексу України. На даний час триває провадження по справі.

На порушника чекає відповідальність у вигляді 100% штрафу від вартості товару або його конфіскація. Остаточне рішення прийматиме суд.

версія для друку