українська російська англійська
Україна і Японія можуть зробити спільний внесок у посилення міжнародної ядерної безпеки
18.10.2012 | 11:49
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним послом Японії в Україні Тоічі Сакатою та ректором Університету Кіото Хіраші Мацумото.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи науково-технологічного співробітництва країн. Зокрема, йшлося про необхідність розвитку міжнародної кооперації у галузі ядерної фізики.

Як зазначив Голова Держінформнауки, великі експерименти, які здатні дати проривні результати у цій галузі, сьогодні є надто коштовними для окремих країн, отже оптимальним виходом є співпраця. Успішним прикладом подібної співпраці є участь українських науковців у експериментах на Великому адронному колайдері у Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН). Володимир Семиноженко нагадав, що нещодавно ЦЕРН ухвалив рішення про надання нашій країні статусу асоційованого члена цієї організації.

Представники японської сторони також наголосили на тому, що разом Україна та Японія можуть зробити великий внесок у розвиток проектів з посилення безпеки атомних станцій й, отже, у зміцнення міжнародної ядерної безпеки. Сторони домовилися обмінятися конкретними пропозиціями щодо співпраці в зазначених сферах.

Також було прийняте рішення сприяти поширенню практики студентських обмінів та стажування молодих науковців, а також організації лекцій японських та українських вчених у вузах двох країн.

 

версія для друку