українська російська англійська
Уряд затвердив мінімальні ціни на цукор на поточний маркетинговий період
18.10.2012 | 12:39
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд вніс зміни в додаток до постанови  Кабінету Міністрів України  від  11 квітня  2012 р. № 290 щодо державного регулювання виробництва цукру та цукрових буряків. Відповідну постанову,  розроблену Мінекономрозвитку, Кабінет Міністрів прийняв  17 жовтня 2012 року.

Головною метою документа є зниження мінімальних цін на цукор у сезоні 2012/2013 років, у зв’язку із зміною кон'юнктури ринку цукру.

На сьогодні на внутрішньому ринку спостерігається стрімке зростання  пропозиції цукру, яке обумовлено його високими перехідними залишками на початок 2012/2013 маркетингового року (648 тис. тонн, що перевищує чотиримісячну потребу), надходженням на ринок цукру із буряків нового врожаю, яке очікується у поточному сезоні у межах  1800 тис. тонн. Зазначені фактори призводять до того, що ціни попиту на цукор у вересні-жовтні поточного року є значно нижчими від встановленого мінімального рівня, тобто ряд виробників цукру є заручниками ситуації, коли вони не в змозі реалізувати свій товар за ринковими цінами без порушення законодавства, що в подальшому тягне накладання на них штрафних санкцій.

 Тому Мінекономрозвитку і пропонує знизити мінімальну оптово-відпускну ціну на цукор на 2012/2013 маркетинговий період з 5910 гривень до 4900 гривень за тонну, що враховує також можливість подальшого падіння цін на ринку. 

Прийняття цієї постанови надасть можливість цукровим заводам реалізовувати цукор за ринковими цінами без порушення законодавства та сприятиме розвитку конкуренції на ринку цукру.

 

версія для друку