українська російська англійська
Держтехногенбезпеки активізувала роз'яснювальну роботу з метою попередження пожеж у житловому секторі
18.10.2012 | 16:05
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки України

18 жовтня 2012 року у Кабінеті Міністрів України відбулась відеоконференція, присвячена безпеці життєдіяльності в осінньо-зимовий період. Державну інспекцію техногенної безпеки України представив директор Департаменту пожежної безпеки Михайло Байтала. На відеозв’язку було чотири регіони: Дніпропетровськ, Львів, Одеса та Харків.

Михайло Байтала відзначив, що у даний період значно підвищується ризик виникнення пожеж в житловому секторі. Здебільшого випадки з пожежами, які часто призводять до трагічних наслідків, трапляються через необережне поводження з вогнем, несправність електроприладів або перевантаження електромережі, несправність пічного опалення. Щодня в Україні, в середньому, виникало 209 пожеж, унаслідок яких гинуло сім та отримувало травми п’ятеро людей, вогнем знищувалося 70 будівель і споруд та дев’ять одиниць техніки. Щоденні матеріальні втрати від пожеж становили 10 млн. 52 тис. гривень. Тож, Державною інспекцією техногенної безпеки України проводиться ряд заходів, направлених на запобігання виникнення пожеж та загибелі людей на них.

Разом з тим, завдяки спільним зусиллям органів місцевої влади та самоврядування, територіальних підрозділів Держтехногенбезпеки були створені рейдові групи із включенням до них представників: депутатського корпусу, управлінь соціального захисту, охорони здоров’я, внутрішніх справ, комунальних служб, пожежно-рятувальних підрозділів, інспекторів Держтехногенбезпеки, галузевих вищих навчальних закладів, добровільних пожежних формувань, громадських організацій щодо проведення перевірок стану дотримання правил пожежної безпеки у приватному житловому секторі, де проживають соціально незахищені громадяни.

Вже проведено понад 10 тисяч спільних рейдів і відпрацювань житлового сектору, де проживають соціально незахищені громадяни (самотні особи похилого віку, інваліди, багатодітні та неблагонадійні сім’ї). До цієї роботи залучалися підприємства, що виконують роботи протипожежного призначення, місцеві пожежні команди, добровільне пожежне товариство. Всього рейдами охоплено 310 436 громадян, 128 330 домоволодінь.

Під час проведення заходів було залучено підприємства, що виконують роботи протипожежного призначення, від яких отримало допомогу 3622 сімей. (проведення ремонту електромережі, чищення печей, підвищення вогнестійкості дерев’яних конструкцій горищ). Робота продовжується.

Саме проведення такої роботи й сприяло, на думку Михайла Байтали, зниженню кількості загиблих людей на пожежа. Проте, це не є підставою для припинення роботи. Адже попереду небезпечний осінньо-зимовий період.

У своєму виступі Михайло Байтала зазначив, що аналіз статистичних даних 1997 - 2012 років свідчить, що в осінньо-зимовий періоду середні значення кількості надзвичайних ситуацій техногенного характеру порівняно з весняно-літнім періодом збільшуються на 17%.

«У територіальному відношенні особливо високі ризики виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру в осінньо-зимовий період прогнозуються у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Львівській областях. Високим також є ризик виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру в Одеській та Харківський областях. Значна ймовірність їх виникнення зберігається в Вінницькій, Київській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі, - наголосив Михайло Байтала. - Для своєчасного реагування на можливі події осінньо-зимового періоду в областях вжито низку превентивних організаційних і практичних заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій та зниження їх негативного впливу».

Під час відеоконференції були порушенні актуальні питання, що виникають під час підготовки до зими. Представники регіонів – учасники заходу – розповіли, що вже зроблено для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та що планується зробити.

Загалом учасники відеоконференції відзначили важливість проведення таких заходів, коли в діалозі влади та громадськості вирішуються питання забезпечення безпеки населення та визначаються шляхи вирішення проблем.

 

 

 

 

версія для друку