українська російська англійська
Створено інформаційно-телекомунікаційну систему Центрального засвідчувального органу
18.10.2012 | 17:45
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерством  юстиції створено інформаційно-телекомунікаційну систему Центрального засвідчувального органу, засобами якої забезпечується функціонування системи електронного цифрового підпису. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Інформаційно-телекомунікаційна система Центрального засвідчувального органу – це організаційно-технічна система, що об’єднує програмно-технічний комплекс, фізичне середовище, обслуговуючий персонал, а також інформацію, що обробляється в Системі.

Так, інформаційно-телекомунікаційна система забезпечує формування та обслуговування посилених сертифікатів відкритих ключів засвідчувальних центрів органів виконавчої влади, інших державних органів, а також центрів сертифікації ключів та акредитованих центрів сертифікації ключів.

За допомогою Системи забезпечується функціонування Реєстру суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з електронним цифровим підписом, в електронному вигляді, а також – функціонування веб-сайту Центрального засвідчу вального органу (http://czo.gov.ua) тощо.

Діяльність Адміністратора Інформаційно-телекомунікаційної системи по роботі з акредитованими Центрами сертифікації ключів щодо блокування, скасування та поновлення сертифікатів ключів Центрів здійснюється цілодобовою.

Як відомо, виконання функцій Центрального засвідчувального органу було покладено на Міністерство юстиції України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про центральний засвідчувальний орган" від 28 жовтня 2004 року № 1451 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1022).

Виконання функцій центрального засвідчувального органу шляхом забезпечення умов для функціонування засвідчувальних центрів органів виконавчої влади або інших державних органів та центрів сертифікації ключів є одним з основних завдань Міністерства юстиції України.

версія для друку