українська російська англійська
Держспоживінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів
18.10.2012 | 17:35
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

18 жовтня у приміщенні Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів за круглим столом було обговорено проблемні питання взаємодії Держспоживінспекції з підприємцями. Зокрема: проблема якості продуктів харчування на споживчому вітчизняному ринку; проблеми надання послуг; проблеми в сфері реклами та інші. 

Зазначені  проблеми виникають лише тому, що сьогодні у ланці «держава – виробник – споживач», немає повного взаєморозуміння. Виробники говорять, що на них тиснуть та не дають бізнесові розвиватися, споживачі скаржаться на порушення їх законного права на якісну, безпечну для життя продукцію, а влада, у свою чергу, не може врегулювати ці вічні конфлікти, бо між усіма трьома не має належної взаємодії та порозуміння.

У тому, що ця ситуації потребує вирішення погоджуються і представники влади, і представники бізнесу,а те що інтереси споживача потребують захисту ні у кого не викликає сумнівів.   «Відсутність злагодженої оперативної роботи, як результат, призводить до зростання соціальної напруги у суспільстві та стримує економічне зростання України в цілому. Нашим спільним зусиллям повинне стати виділення проблем, які вимагають термінового вирішення. Наші дії мають бути орієнтиром, що стимулюватиме як виробників, так і представників органів влади щодо забезпечення соціальних, державних завдань та допомоги у створенні балансу інтересів між головними учасниками ринкових відносин: державою, бізнесом і споживачем», звернувся до усіх присутніх у своєму вступному слові Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов.

Про інтереси представників бізнесу говорив Голова Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко: «Ми виступаємо за вдосконалення та поліпшення якості вітчизняної продукції, формування цивілізованого конкурентного середовища, захист інтересів промисловців, підприємців та споживачів. Українські підприємці, які працюють на своє ім’я, створюють не тільки позитивний імідж для свого виробництва, а й повертають довіру громадян. Прагнучи до чесного виробництва, ми можемо спілими зусиллями сформувати прозорий ринок та привернути до нього увагу європейських інвесторів».

У знак підтвердження своїх намірів Голова Держспоживінспекції України  Сергій Орєхов та Голова Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко підписали Меморандум про співпрацю. Його основні завдання полягають у  таких пунктах:

-  підвищення рівня захисту законних соціальних, економічних та інших інтересів громадян України;

- підвищення конкурентоспроможності та якості вітчизняної продукції, створення сприятливого інвестиційного середовища та зміцнення експортного потенціалу;

 -   посилення контролю за виробництвом та обігом продукції;

- створення гідних умов для реалізації громадянами-споживачами своїх законних інтересів та прав на належну якість продукції;

- забезпечення належної якості продукції на споживчому ринку України та зменшення тіньового обігу продукції;

- здійснення одночасного, цілісного та всебічного контролю за продукцією та забезпечення стабільних та у повному обсязі надходжень коштів до державного бюджету;

- удосконалення законодавства у визначеній сфері;

- об’єднання зусиль, спрямованих на виконання загальнодержавних та регіональних програм, у тому числі, програм захисту прав споживачів.

«Сьогодні відбудеться, можна сказати, історична подія, тому вперше влада почула бізнес, а бізнес почав розуміти владу. Ми повинні всі разом і навіть на законодавчому рівні змінити існуючі стереотипи: влада карає, а бізнес ховає прибутки, а налагодити таку співпрацю, щоб створити комфортні умови для розвитку наших вітчизняних підприємств», - наголосив Леонід Козаченко.

«Підписання Меморандуму про співпрацю дасть додаткові можливості у забезпеченні дотримання законодавства про захист прав споживачів та його подальшого вдосконалення, а також допоможе створити принципово нову всеукраїнську систему захисту прав споживачів з урахуванням інтересів бізнесу», - зазначив Сергій Орєхов.

 

версія для друку