українська російська англійська
Українські аграрії засіяли озимими культурами 91% прогнозованих площ
19.10.2012 | 10:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогорічна посівна кампанія перебуває на завершальному етапі. Станом на 18 жовтня вітчизняні сільгоспвиробники засіяли озимими культурами 91% прогнозованих посівних площ, тобто 7,4 млн. гектарів. Так, озимою пшеницею засіяно 6,3 млн. гектарів або 95% до прогнозу, житом − 301 тис. гектарів, що становить 98% прогнозованих площ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Цьогоріч завдяки сприятливим погоднім умовам Міністерство аграрної політики та продовольства рекомендувало продовжити строки посівної на 10 днів. Так, станом на 18 жовтня озимими культурами засіяно 91% прогнозованих посівних площ, тобто 7,4 млн. гектарів. Озима пшениця посіяна на 6,3 млн. гектарів або 95% до прогнозу, жито − на 301 тисячі гектарів, що становить 98% прогнозованих площ. Продовжується посів озимого ячменю, яким наразі засіяно 802 тис. гектарів або 66% до прогнозу», −  поінформував Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, озимі перебувають в хорошому стані порівняно з минулим роком. Він зазначив, що, за даними моніторингу посівів озимих культур,  показники сходження зернових є високими. 

«Відповідно до моніторингу посівів озимих зернових культур станом на 11 жовтня 2012 року із посіяних 7 млн. гектарів сходи вже отримано на площі 4,8 млн. гектарів. Також варто відзначити підготовку ґрунтів. Так, вітчизняні аграрії вже здійснили зяблевий обробіток ґрунту на площі 9,4 млн. гектарів, що становить 73% до прогнозу, а глибока оранка проведена на площі 829 тис. гектарів або 91% прогнозованих площ», − додав Микола Присяжнюк.

Керівник відомства нагадав, що аграрії забезпечені насінням на 101% до потреби, а до посівних кондицій доведено 112% прогнозованих обсягів. Також Микола Присяжнюк додав, що українські сільгосппідприємства накопичили майже 641 тис. тонн поживних речовин міндобрив, що становить 100% до заявки.

 

 

версія для друку