українська російська англійська
Україна забезпечена власними овочами за доступними цінами
19.10.2012 | 13:52
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Овочі у цьому році були висаджені на площі 490 тис. гектарів, що відповідає рівню минулого року. При цьому планується зібрати 8,6 млн. тонн, - дещо менше від минулорічного показника. Але це не створює проблем, бо в Україні фонд споживання становить 7,3 млн. тонн, з розрахунку на одну особу - 161 кілограм. У Мінагрополітики переконані, що населення повністю буде забезпечене овочами «борщового набору» та іншими овочами в цілому. На сьогоднішній день підстав для зростання цін на цей вид сільськогосподарської продукції немає.

Про це сьогодні повідомив директор Департаменту рослинництва Мінагрополітики  Олександр Демидов.

Якщо брати овочі «борщового набору», то очікується: капусти отримати 1 млн. 780 тис. тонн при внутрішньому споживанні 1 млн. 500 тис. тонн; буряку столового - 870 тис. тонн, фонд споживання – 600 тис. тонн; моркви столової - 890 тис. тонн, фонд споживання 640; цибулі – 1 млн. 16 тис. тонн, фонд споживання 760.

Тобто овочами «борщового набору» Україна буде повністю забезпечена. Щодо інших овочів, то в цьому році буде зібрано: часнику 183 тис. тонн, огірків 720 тис. тонн, томатів 1 млн. 700 тис. тонн. Картоплі у цьому році висаджено на 1 млн. 440 тис. гектарів – це дещо менше від минулого року, але планується отримати 22,9 млн. тонн при фонді споживання 5,9 млн. тонн.

«Згідно з проведеним аналізом цінової політики, найдешевше купувати овочі на оптових ринках сільськогосподарської продукції, побудованих завдяки програмі Мінагрополітики. Зараз спостерігається зниження середніх рівнів споживчих цін на овочеву продукцію, зокрема, картоплю, буряк та цибулю», – повідомив Олександр Демидов. На 17 жовтня картопля в оптовій торгівлі коштує 1,29 грн., - це менше проти минулого року на 24 копійки. Капуста – 1,77 грн. – більше минулого року на 70 копійок, але погодні умови цього року вплинули на виробництво капусти – було жарке літо тому і ціна дещо більша. Морква – 2,20 грн. - дешевше від минулого року на 13 копійок. Буряк – 1,60 – менше на 9 копійок від минулого року. Цибуля 1,36 – менше на 27 копійок.

Роздрібні ціни: на картоплю – 1,80 грн/кг (менше на 8 копійок від минулого року). Капуста – 2,50 грн/кг (це більше на 89 копійок від минулорічної ціни), але від минулого місяця вона вже втратила в ціні 13 копійок. Морква – 3,13 грн/кг (це більше проти минулого року на 12 копійок). Буряк у роздрібній торгівлі коштує 2,20 грн/кг (це менше на 13 копійок від минулого року). І цибуля – 2 грн/кг (менше від минулого року на 9 копійок). В цілому, ціни – менші від минулого року, не дивлячись на те, що у цьому році буде трохи менше і виробництво.

Таким чином, виробництво овочів в цілому є достатнім для забезпечення основних потреб населення України. Підстав для зростання цін не має.

Крім того, для стабілізації цінової ситуації в осінній період регулярно у всіх регіонах проводяться продовольчі ярмарки. З початку 2012 року в Україні проведено понад 37 тис. продовольчих ярмарків. На них реалізовано майже 270 тис. тонн сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки. На суму понад 2,9 млрд. гривень. Тільки впродовж вересня в регіонах проведено 4559 продовольчих ярмарок, на яких реалізовано 53 тис. тонн сільськогосподарської продукції.

 

 

версія для друку