українська російська англійська
Укрзалізниця: 8,5 тис. ветеранів-залізничників отримали медичну допомогу
19.10.2012 | 15:20
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Укрзалізниця – соціально відповідальне підприємство, з року в рік чітко виконує Галузеву угоду у якій, зокрема, прописана і підтримка ветеранів та пенсіонерів залізничного транспорту.

Залізниці України – одні з небагатьох підприємств, які надають безкоштовну медичну допомогу та оздоровлюють пенсіонерів і ветеранів у відомчих закладах, забезпечують їх побутовим паливом, допомагають з ремонтом житла та виконанням господарських робіт.

«Не секрет, що багато підприємств у період розпаду СРСР зникли, інші – змогли вистояти, однак мали великі труднощі від фінансово обтяжливої соціальної сфери. Укрзалізниця, незважаючи на різкі геополітичні зміни, зміну економічних умов діяльності, продовжує підтримувати своїх пенсіонерів та ветеранів  війни та праці»,  – сказав Голова Асоціації ветеранів війни та праці залізничного транспорту України Анатолій Сидоренко.

Зокрема, з початку 2012 року безкоштовним медичним страхуванням було забезпечено понад 141 тис. ветеранів галузі та інвалідів, 1,5 тис. осіб на пільгових умовах та безкоштовно отримали  побутове паливо, 8,5 тис. ветеранам надано медичну допомогу – проведено операції та лікування.

Окрім матеріальної допомоги, ветеранам надавалась допомога з ремонту житла, виконання господарських робіт, проводилась безкоштовна передплата на відомчі газети.

Уже кілька років працює програма оздоровлення ветеранів на базі лінійної лікарні селища Клубівка Південно-Західної залізниці, де створені для цього необхідні умови. Тільки у 2011-му та в поточному році там оздоровлено та відпочило 1320 ветеранів-залізничників.

На Львівській залізниці у м. Чоп продовжує діяти будинок-інтернат для ветеранів залізниці. У ньому за рахунок залізниці утримується і проживає 12 ветеранів.

Крім того, значна увага приділяється створенню комфортних умов перебування та безперешкодного пересування на вокзалах та станціях ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Їм надається допомога під час посадки, висадки та проїзду у поїздах. У всіх квиткових касах залізниць передбачено першочергове обслуговування зазначеної категорії пасажирів. На позакласних вокзалах та вокзалах першого класу функціонують спеціалізовані каси попереднього та добового продажу проїзних документів. Окремо відведені зали для ветеранів та інвалідів війни, або ж місця у залах підвищеного комфорту, якими вони користуються безкоштовно. Користування туалетами для ветеранів та інвалідів війни також безкоштовне.

На вокзалах вузлових станцій залізниць створені групи надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями та призначені відповідальні працівники за організацію їх роботи. До складу груп входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири, носії, працівники багажних відділень та інші працівники. Інформацію про роботу зазначених груп розміщено на інформаційних стендах. За допомогою гучномовного зв’язку пасажири отримують інформацію про послуги, якими вони можуть користуватись при придбанні проїзних документів, а також про місцезнаходження для них залів очікування.

При подорожі у пасажирських поїздах внутрішнього та міждержавного сполучення формування Укрзалізниці ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни безкоштовно надається постільна білизна та чай. За 8 місяців 2012 року ветеранам, інвалідам Великої Вітчизняної війни було видано 39,9 тис. комплектів постільної білизни.

Також найближчим часом Асоціація ветеранів війни та праці залізничного транспорту України, яка об'єднує 1149 первинних ветеранських організацій і налічує більше ніж 233 тисячі чоловік святкуватиме своє 20-річчя. З цієї нагоди на усіх залізницях України проводиться ряд заходів, під час яких ветеранів вшановують почесними грамотами та цінними подарунками.

Довідково

Галузь налічує понад 233 тис. пенсіонерів, ветеранів війни та праці. Із них – 7,1 тис. учасників бойових дій, 34,2 тис. учасників Великої Вітчизняної війни.

Галузева угода між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та Профспілками є основним галузевим документом, що встановлює мінімальні і обов’язкові для врахування при укладанні колективних договорів на підприємствах, в організація та установах залізничного транспорту галузеві норми в оплаті і умовах праці, пільги, трудові та соціальні гарантії.

 

версія для друку