українська російська англійська
Підключення об'єктів до теплопостачання у регіонах триває за планом
19.10.2012 | 15:46
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Підключення об’єктів до теплопостачання у регіонах триває за планом відповідно до температурних показників навколишнього середовища.

За даними, які надійшли до Мінрегіону України від обласних державних адміністрацій, в країні вже запущені 82,2% котелень, підключені до теплопостачання 69% житлових будинків, 84% дитячих та навчальних, а також понад 79% медичних закладів. Протягом минулої доби введено в роботу 694 котельні, до теплопостачання підключено більше 5,6 тисяч житлових будинків та 399 об’єктів соціальної сфери.

На Волині, Дніпропетровщині, Донеччині та Сумщині включені в роботу всі 100% котелень, тепло отримують всі 100% споживачів (житлові будинки та соціальна сфера).

Понад 90% котелень запущені у Вінницькій (94,5%), Житомирській (99,9%), Івано-Франківській (90,02%), Кіровоградській (91,6%), Миколаївській (93,3%), Полтавській (99,6%), Рівненській (99,9%), Тернопільській (98,3), Харківській (93,8%), Хмельницькій (93,5%), Чернігівській (95,8%) областях та у Києві (97,8%).

Теплоносій отримують понад 90% житлових будинків у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській областях, а також у Києві.

Об’єкти соціальної сфери повністю забезпечені теплом у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Полтавській, Рівненській Сумській та Харківській областях. На Івано-Франківщині обігріваються всі дитсадки та лікарні, а також 92% навчальних закладів. На Чернігівщині та у Києві повністю обігріті дитячі дошкільні та навчальні заклади, тепло у цих регіонах отримують понад 98% та 94% лікарень відповідно. У Київській, Кіровоградській, Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях теплом повністю забезпечили лікарні, а також понад 90% дитсадків та 80% навчальних закладів.

За прогнозом Українського Гідрометцентру МНС середньодобова температура повітря на всій території країни найближчим часом не  опуститься нижче 9 – 11 ºС, що затримає початок включення котелень на визначену потужність. Поступове зниження температури очікується в Україні з 23-24 жовтня, починаючи з північних областей, де вночі стовпчик термометра опуститься до +1...+7 ºС, а в північних і східних областях можливі навіть морози 0...-4 ºС, удень +2... +8 ºС, і лише на півдні +7...+13 ºС і на Закарпатті +10...+17 ºС. Нагадаємо, що Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду визначено, що «включення систем опалення здійснюється власниками теплових господарств за узгодженням з теплопостачальними організаціями за умови, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8°C, а відключення – коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°C».

З 15-го жовтня на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (www.minregion.gov.ua) діє інтерактивна карта з телефонами диспетчерських служб у регіонах. За їхніми номерами слід звертатися у випадку затримки із початком опалювального періоду, будь-яких ускладнень у роботі систем життєзабезпечення, якщо звернення до експлуатуючих організацій не допомогло вирішити проблему. У Мінрегіоні України у цілодобовому режимі здійснюється збір інформації про хід запуску тепломереж у регіонах, ведеться реєстр проблем, які виникають при цьому, вживаються термінові заходи реагування. Працює диспетчерська служба Мінрегіону, повідомлення про комунальні проблеми приймаються цілодобово за телефоном 207-18-04.

Окремо наголошуємо на тому, що громадянам в першу чергу за роз’ясненнями слід звертатися саме до житлово-експлуатаційних організацій. Адже відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 №630, саме на ЖЕКи та подібні установи покладено обов’язок безпосередньо реагувати на такі звернення, а також негайно інформувати громадян про причини затримок у наданні послуг. Відсутність звернення громадян безпосередньо до ЖЕКу суттєво затримає вирішення проблеми.

 

 

версія для друку