українська російська англійська
Розгортання програмно-апаратного комплексу ведення земельного кадастру прискорить виробничі процеси
19.10.2012 | 16:15
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Президент України, Уряд приділяють значну увагу питанням проведення земельної реформи. Нещодавно прийняті відповідні рішення щодо покращення фінансування галузі, що дозволяє нам вдвічі збільшити кількість державних реєстраторів. На 20% зросте заробітна плата цих фахівців, на чиїх плечах лежить тягар відповідальності за видачу правовстановлюючих документів на землю. У свою чергу, необхідно докласти значних зусиль, щоб остаточно подолати черги. На цьому наголосив на колегії земельного відомства Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Суттєво покращити роботу та значно прискорити виробничі процеси допоможе розгортання та наповнення програмно-апаратного комплексу ведення Державного земельного кадастру, яке нині інтенсивно ведеться за тісної співпраці зі Світовим банком.

У Центрі обробки даних, що у Києві, та у 27 регіональних центрах встановлено 180 одиниць серверного та 128 одиниць мережевого обладнання. Крім того, для забезпечення ведення земельного кадастру до АР Крим, усіх областей України, міст Києва і Севастополя направлено 2 250 комплектів новітнього комп’ютерного та копіювального обладнання. Територіальні органи земельних ресурсів отримали 674 документ-сканерів, які мають забезпечити введення відомостей про земельні ділянки до земельного кадастру з архівної документації.

Результати не забарилися – за дев’ять місяців цього року територіальні органи земельних ресурсів видали громадянам 703,4 тис. державних актів на землю. Крім того, юридичні особи отримали 4,7 тис. державних актів на право власності і 9,2 тис. державних актів на право постійного користування земельною ділянкою. Також землевпорядники зареєстрували 790 тис. договорів оренди земельних наділів.

версія для друку