українська російська англійська
Введення в дію нового КПК внесе корективи у структуру органів внутрішніх справ
19.10.2012 | 18:20
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Про це, а також про використання нових методів роботи, структурні зміни, що відбудуться найближчим часом у міліції, та інші ключові моменти в діяльності правоохоронного відомства ішлося на нараді колегії МВС, присвяченій підбиттю підсумків роботи української міліції упродовж 9 місяців цього року.

У роботі колегії МВС взяли участь радник Президента України - керівник Головного управління з питань судоустрою Андрій Портнов та заступник Генерального прокурора України Анатолій Пришко.

Розпочинаючи роботу наради, Віталій Захарченко наголосив, що введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу кардинально змінює порядок проведення досудового слідства.

«Сьогодні постає питання про те, чи готовий особовий склад до роботи в нових умовах. Слід відмітити, що всі працівники органів внутрішніх справ повинні знати норми Кодексу. Не можливо виграти у грі, не знаючи, за якими правилами грати. Важливо продовжувати заняття з вивчення норм нового КПК», – наголосив керівник МВС.

Віталій Захарченко також підкреслив, що введення в дію нового КПК внесе корективи у структуру органів та підрозділів внутрішніх справ. Такі зміни пов’язані з тим, що керівникові слідчого підрозділу надається статус першого заступника начальника ОВС. У зв’язку з цим Міністр внутрішніх справ наголосив на необхідності виваженого підходу до відбору кандидатів на ці посади, оскільки претендент має відповідати кваліфікаційним вимогам, мати досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років та мати практичний досвід роботи у підрозділах кримінального блоку, міліції громадської безпеки, слідства.

Міністр внутрішніх справ України дав доручення підрозділам кадрового забезпечення переглянути та оптимізувати чисельність слідчих підрозділів. Така необхідність викликана тим, що зі введенням у дію нового КПК до компетенції органів внутрішніх справ від органів прокуратури, Служби безпеки України та Державної податкової служби будуть передані повноваження з розслідування значної кількості злочинівблизько 70 статей Кримінального кодексу України.

Одним із питань, озвучених Віталієм Захарченком, стала необхідність розглянути  доцільність введення посад фахівців, які відповідатимуть за впровадження, функціонування та експлуатацію електронних засобів контролю за особами, щодо яких застосовані запобіжні заходи, передбачені новим КПК.

Крім того, глава правоохоронного відомства зупинився на таких соціально значимих аспектах у роботі МВС, як протидія організованій злочинності, запобігання розповсюдженню наркотиків, у тому числісеред підростаючого покоління українських громадян.

 

версія для друку