українська російська англійська
У жовтні експортовано 942 тисячі тонн зернових
20.10.2012 | 10:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Станом на 16 жовтня фактичні обсяги експорту становлять 7101 тис. тонн зернових, з яких пшениці –  3565 тис. тонн (продовольчої – 2896 тис. тонн) та кукурудзи – 2007 тис. тонн, ячменю – 1437 тис. тонн. При цьому законтрактовано 11375 тис. тонн зернових культур, з яких пшениці – 5416 тис. тонн (продовольчої – 4535 тонн), ячменю – 1972 тис. тонн, кукурудзи – 3728 тис. тонн. Про це на зустрічі із зернотрейдерами повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк.

Обсяги експорту у вересні поточного року склали 1,3 млн. тонн, а за 18 днів жовтня – 942 тис. тонн. Як повідомлялось раніше, за результатами робочих зустрічей з підписантами Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб’єктами господарювання – експортерами зерна було збільшено можливості експорту пшениці.

За словами Івана Бісюка, протягом останнього місяця Мінагрополітики регулярно проводить такі робочі консультації з усіма зернотрейдерами з метою обговорення експортних можливостей з урахуванням цьогорічного врожаю.

Щодо Меморандуму, то початковий обсяг експорту пшениці зафіксований на рівні 40 млн. т.

При цьому зазначається, що при фактичному експорті у 80% від обсягу Мінагрополітики попереджає завчасно про можливе обмеження обсягів.

Разом з тим, постійно уточнюється баланс виробництва зерна, що дає можливість значно збільшити обсяги експорту, в тому числі зерна пшениці.

Але кожен місяць обсяги експорту складають біля 1,3 млн. тонн зерна пшениці, що майже у 2 рази більше минулого року.

Таким чином, на 15-20 листопада цього року, експортні можливості України, відносно зерна пшениці, можуть бути вичерпані (біля 5-5,3 млн. т).

У зв’язку з цим було рекомендовано зернотрейдерам звернути увагу, що станом на 19.10.2012 року зовнішньоекономічні контракти на зерно пшениці заключено на рівні 5,4 млн. т.

А відтак, їм потрібно обережно підійти до продовження заключення контрактів.

Ретельний аналіз динаміки світового виробництва, співвідношення попиту та пропозиції зернових культур у провідних країнах світу, зміни зернових запасів, співвідношення експортних та імпортних позицій вкрай необхідні для того, щоб формувати ефективну експортну політику, адекватно прогнозувати ситуацію, раціонально маневрувати власними ресурсами і збільшувати виробництво в аграрному секторі.

Таким чином Мінагрополітики планує продовжити експорт зернових та відкритий діалог із зернотрейдерами та учасниками зернового ринку.

 

 

 

версія для друку