українська російська англійська
Держінвестпроект: У Пекіні презентовано національні проекти
21.10.2012 | 14:11
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Китай стимулює свої компанії активніше інвестувати за кордоном, а Україна зацікавлена в китайських інвестиціях. Про це йшлося у ході презентації в Пекіні низки вітчизняних національних проектів, представлених Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Столиця КНР стала першим пунктом роуд-шоу в Азійському регіоні.

 «Китайський Уряд ухвалив стратегію стимулювання та підтримки китайських  підприємств, які хочуть вийти на закордонні ринки. Ця робота здійснюється на засадах рівноправності, взаємоповаги та взаємної вигоди. Україна, яка має доволі розвинуту економіку, величезні можливості у галузі сільського господарства, а також  розвитку інфраструктури,  представляє інтерес для китайських підприємств», - заявив президент Китайської національної корпорації машинної промисловості (China National Machinery Industry Corporation), співголова китайсько-української ділової Ради Жень Хунбінь (Ren Hongbin).

Віце-президент Експортно-Імпортного банку Китаю Сунь Пін (Sun Ping) у свою чергу зауважив, що особливого поштовху розвитку двосторонніх відносин було надано після візиту до КНР в 2010 році Президента України Віктора Януковича, коли було підписано низку документів, які дали можливість компаніям будувати контакти. Останнім часом, за його словами, «перспективи розвитку торгово-економічної співпраці покращуються з кожним днем». Величезну роль у цьому відіграє підписання Спільної декларації про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства у червні минулого року під час візиту до Києва Голови КНР Ху Цзіньтао. Сунь Пін нагадав, що його банк вже плідно працює з українською стороною, зокрема, що стосується фінансування проекту «Повітряний експрес». «Він вже погоджений Державною Радою КНР і  наступного року розпочнеться будівництво», - сказав банкір.     

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів процитував пункт 13 Спільної декларації, в якому йдеться про те, що  «сторони одностайно вважають, що реалізація масштабних спільних проектів знаменує вихід ділової співпраці двох держав на якісно новий етап розвитку». Владислав Каськів також розповів про національний проект «Повітряний експрес», Угоду про реалізацію якого було підписано в 2010 році. «І сьогодні цей проект готовий до практичної стадії реалізації», - підкреслив він, назвавши його пілотним і таким, який відкриває дорогу всім іншим.

Загалом у Пекіні, який став першою запинкою в азійській частині роуд-шоу «Україна: Кращі інвестиційні можливості», було презентовано такі проекти як будівництво LNG-терміналу, програма енергозбереження «Теплий дім», екологічна програма «Чисте місто», проект будівництва кільцевої дороги, проект створення техно- та індустріальних парків, будівництва спортивно-туристичної інфраструктури InterMedicalEcoCity, а також проекту «Азійського парку».

 

версія для друку