українська російська англійська
Україна отримає від китайського банку 52 млн. дол. на будівництво "Повітряного Експресу"
22.10.2012 | 10:14
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Перший транш кредиту китайського Ексімбанку на будівництво залізничного сполучення між Києвом і столичним аеропортом "Бориспіль" може надійти до України вже найближчим часом.  На це розраховує Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, який провів 19 жовтня переговори з Віце-президентом Експортно-Імпортного банку Китаю Сунь Піном (Sun Ping) та експертами банку.       

"За результатами переговорів ми розуміємо, що у нас великі шанси наступного тижня отримати перший транш фінансування національного проекту "Повітряний Експрес". Перші 52 млн. дол. США", - розповів  Владислав Каськів.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України підкреслив, що очолювану ним структуру пов’язують  з Ексімбанком "чудові відносини". Певну затримку щодо надходження грошей при тому, що всі процедури українська сторона вже виконала, він пояснює складністю такого великого проекту. "Тут багато питань треба було проговорити, які стосуються й стиковки внутрішнього законодавства обох країн, і процедур оплати.

Це дуже складна робота, пов’язана зі структуруванням угод, підготовкою, процедурами фінансування, пов’язана з розробкою документації. Це потребує певних зусиль і енергії, але ми виходимо на дуже чіткий і послідовний план дій, який дозволить нам фактично перейти в стадію фінансування цього проекту", - сказав Владислав Каськів. Він підкреслив, що обидві сторони намагаються уникнути "неприємностей", тому не можуть допустити, щоби проект було зроблено неякісно, або не у відповідності до стандартів.

Водночас Владислав Каськів наголосив на тому, що власне стадія будівництва фактично займає по часу менше половини всього періоду структурування проекту, який сторони вже пройшли. "Ми уже фактично знаходимося в стадії будівництва, підготовки будівельної площадки, викупу земель, перенесення деяких мереж інфраструктурних, щоби реалізувати фінальну технічну стадію. В стадії технічної реалізації проект знаходиться уже фактично 4 місяці", - пояснив Голова агентства. Він нагадав, що в рамках цього проекту буде реалізовано не лише проект будівництва швидкісного залізничного сполучення між центральним залізничним вокзалом і міжнародним аеропортом Києва, а й низка інших інфраструктурних проектів у Київському регіоні.

Владислав Каськів підкреслив, що "Повітряний Експрес" є першим великим спільним проектом, "який прокладає дорогу всім іншим ініціативам".

 

 

версія для друку