українська російська англійська
Держінвестпроект підписав у Пекіні чотири меморандуми про взаєморозуміння
22.10.2012 | 12:43
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Чотири меморандуми про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та 4 китайськими промисловими структурами підписані 19 жовтня у Пекіні в рамках роуд-шоу "Україна: найкращі інвестиційні можливості".

Зокрема, двосторонні документи підписані між Держагентством і Пекінською інженерно-будівельною компанією (Beijing Construction Engineering Group - BCEG), Китайською корпорацією інженерного машинобудування (China Machinery Engineering Corporation - CMEC), Китайською міжнародною машинобудівною корпорацією (China Machine-Building International Corporation - CMIC) і Китайською комунікаційною будівельною компанією (China Communications Construction Company Limited - CCCC). З української сторони підписи під документами поставив Голова Держагентства Владислав Каськів.

Голова Держагентства підкреслив, що півтора роки тому сторони починали з таких же документів за проектом "Повітряний експрес", який зараз вже знаходиться на стадії технічної реалізації. Цей проект сторони вважають пілотним. "У нас вже є досвід, ми цей шлях вже пройшли. Ми повинні були зробити перший крок, відкрити ворота до співпраці. "Повітряний експрес" повезе вагони з наступними проектами", - упевнений Владислав Каськів.

Разом з тим він звернув увагу на "серйозні зрушення вперед", з точки зору того, що умови співпраці тепер набагато кращі – проекти не обов'язково передбачають держгарантії і вони стали різноманітнішими. "Відмінність наступних проектів від першого у тому, що деякі із них вже йдуть без державних гарантій. Українські компанії будуть безпосередньо отримувати фінансування від китайських компаній. І асортимент "проектів значно розширився: тепер ми будемо говорити не тільки про інфраструктуру, але й про будівництво туристичних курортів, і про реалізацію проектів у сфері енергетики ", - сказав Владислав Каськів.

"Стратегія, початок якої було покладено рік тому, працює з Китаєм навіть краще, ніж ми сподівалися", - резюмував В.Каськів. Він назвав символічним та важливим те, що азіатський етап чергового роуд-шоу презентації національних проектів України починається саме у Пекіні, столиці КНР, стратегічного партнера України у всіх сферах.

Владислав Каськів висловив упевненість у тому, що Китай вже найближчим часом увійде до десятки найбільших інвесторів України.

У грудні минулого року Державне агентство провело роуд-шоу в Шанхаї.

версія для друку