українська російська англійська
Після реконструкції відкрито залізничний вокзал у місті Ізюм
22.10.2012 | 12:55
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

20 вересня після масштабної реконструкції відкрито вокзальний комплекс станції Ізюм Харківської області.

За кілька місяців спільними зусиллями колійників, залізничних будівельників, енергетиків та зв’язківців станція вокзалу Ізюм була повністю перебудована та оновлена. Від колишнього будинку, зведеного в 1950 році, залишилися тільки несучі конструкції, але архітектурно історичний вигляд вокзалу наразі збережений, тож тепер це один з найцікавіших об’єктів транспортної інфраструктури міста.

Під час відкриття начальник Південної залізниці Віктор Остапчук відзначив: «Вокзал в Ізюмі розширив свої можливості, зокрема створено всі умови для працівників вокзалу –  ми облаштували робочі місці для касирів, чергового по вокзалу, для довідкової, для відповідальних за зали очікування, – за нашими підрахунками на новому вокзалі створено 14 додаткових робочих місць.  Я вважаю, що це один з найкращих наших сучасних вокзалів – зручний і компактний. Програму з реконструкції вокзалів залізничники виконують успішно, планово і будуть виконувати надалі».

За словами начальника вокзалу станції Ізюм Ольги Завгородньої, новий вокзальний комплекс, після закінчення ремонтних робіт, зможе приймати значно більшу кількість пасажирів та надавати додаткові послуги. «На вокзалі з’явилося нове обладнання, нові системи сповіщення пасажирів. Раніше довідки про поїзди пасажири отримували в квиткових касах, що створювало додаткові незручності – люди стояли в черзі, щоб придбати квиток і друга черга очікувала можливість отримати довідку. Тепер в нас є довідкова, камери схову, де пасажир може залишити свої речі. Є можливість підзарядити мобільний телефон. У залі підвищеної комфортності є Wi-Fi, телевізор та хороші умови, щоб дочекатися поїзда», – поділилася враженнями Ольга Завгородня.

Всього на реконструйованому вокзалі встановлено 6 нових інформаційних табло для сповіщення пасажирів про наближення поїздів.  Для зручності пасажирів залізничники передбачили цілих два зали очікування, один з них – VIP зал підвищеної комфортабельності, є також окреме приміщення для перебування людей з обмеженими фізичними можливостями. Також з'явилася кімната матері і дитини з окремими санвузлом та душовою кабінкою та кімната відпочинку для пасажирів далекого прямування.

Будівельники потурбувалися про привокзальну територію – замість асфальтового покриття тепер викладена тротуарна плитка, встановлені зручні лави, поряд з якими – ажурні ліхтарі вечірнього освітлення. Осучаснили будівельники й дві острівні платформи – довжиною 450 метрів – виклали плиткою, встановили освітлення, електронне табло, систему звукового оповіщення, пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями.

У 2012 році залізничники за планом реконструюють 12 вокзалів та вокзальних комплексів на загальну суму більше 73 млн. грн. Реконструкції вокзалів, як і підготовка інфраструктури під швидкісний рух, закупівля нового рухомого складу, проводилася виключно за рахунок власних та кредитних коштів залізниць, жодних бюджетних коштів на це не витрачено.

 

 

версія для друку