українська російська англійська
Борис Колесніков відкрив після реконструкції вокзал з турнікетною системою станції Слов'янськ
22.10.2012 | 13:18
Прес-служба Міністерства інфраструктури

22 жовтня 2012 року після масштабної реконструкції відкрито вокзальний комплекс станції Слов’янськ. В урочистому відкритті оновленого вокзалу взяли участь Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков, генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький, начальник Донецької залізниці Микола Рогов.

«Я вдячний усім будівельникам-залізничникам, які вклали душу і серце, й фактично за два місяці оновили вокзал - північні ворота нашої області», - зазначив Борис Колесніков. Віце-прем'єр-міністр України додав, що тепер Укрзалізниця, після розбудови вокзалу європейського стандарту, має зосередитись на піднятті заробітної плати залізничників до європейського рівня.

Новий вокзальний комплекс міста Слов’янськ розширив свої можливості та став окрасою міста. Від «старої» будівлі вокзалу залишилися тільки стіни, утім збережено історичні елементи фасаду.

Під час реконструкції використовувалися найсучасніші технології. Це стосується й систем вентиляції, обігріву, кондиціювання, облицювання приміщень тощо. Повністю замінені всі комунікації та технічне обладнання.

Загалом пропускна спроможність оновленого вокзалу Словянськ зросте до 10,2 тис. осіб на добу, з них близько 3,7 тис. – пасажири дальнього сполучення і 6,5 тис. – пасажири приміського сполучення. Для зручності жителів і гостей міста планом реконструкції на залізничному вокзалі станції Словянськ передбачена автостанція – це значно поліпшить транспортну розвязку міста. Відтак пасажири зможуть під’їжджати до вокзалу автотранспортом, пересаджуватися на поїзд або з поїзда сідати на автобуси.

У реконструйованому вокзалі працюватиме 6 залізничних кас (по 3 каси для пасажирів дальнього та приміського сполучення) і 2 автобусні каси. Два зали очікування (на 120 місць і VIP-зал на 40 місць) зможуть розмістити всіх бажаючих. Дві посадочні платформи – 3 та 4 – облаштовані критими навісами, що захищатимуть пасажирів від негоди.

Крім того, із введенням в експлуатацію вокзального комплексу Словянськ почне працювати турнікетна система пропуску до поїздів. Комплекс спроектований таким чином, що потрапити до поїздів можливо виключно через турнікети. Пасажири пільгових категорій населення за наявності відповідних посвідчень будуть зобовязані оформити проїзні документи в касі.

Особливу увагу під час реконструкції залізничники приділили створенню повноцінних умов для перебування на вокзалі осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, для їх потреб виділена окрема кімната і каса, для зручності пересування облаштовано пандуси.

версія для друку