українська російська англійська
Держінвестпроект запрошує китайські банки взяти участь у будівництві підвідного каналу до LNG-терміналу
22.10.2012 | 13:43
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України запрошує великі китайські банківські інституції взяти участь у фінансуванні спорудження підвідного каналу до майбутнього морського терміналу скрапленого природного газу та дегазицікації (LNG-терміналу). Про це повідомив Голова агентства Владислав Каськів у Пекіні.

“Ми 19 жовтня обговорили питання можливості фінансування морської частини LNG-терміналу (будівництва підвідного каналу) за рахунок китайських державних банків – Ексімбанку, який є нашим традиційним партнером, таку ж пропозицію ми виклали і Банку розвитку”, - зазначив Владислав Каськів.

Голова Держагентства пояснив, що вартість цієї частини проекту складає 120 млн. євро. “Це морська частинка, це приблизно 15% вартості, перекриті державними гарантіями на будівництво каналу. А решта коштів – 75% - це приватні інвестиції, з яких тільки 7% - державні”.

Що стосується власне терміналу, то вже 15 листопада почнеться технічна стадія – будівництво в порту Южний. Відбудеться офіційна церемонія і підписання угод, які стосуються формування консорціуму інвесторів і постачальників обладнання. Китай до цього клубу поки що не входить. Проте, підкреслює Владислав Каськів, “це не означає, що цей клуб закритий. Він має розвиток”. Проект, за його словами, складається з 3 окремих частин, з кількох елементів, які можуть реалізовуватися в партнерстві з різними компаніями. Одну з них буде реалізовувати держава – це будівництво підвідного каналу, і “він може реалізовуватися за окремою формулою співпраці, наприклад, з Ексімбанком, як з банком, який буде кредитувати цю частину, або в поєднанні з якимись китайськими компаніями”.

LNG-термінал став одним з проектів, який Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України презентувало 19 жовтня у Пекіні в рамках роуд-шоу інвестиційних проектів. Говорячи про відмінність нинішнього та минулорічного роуд-шоу керівник Держагентства назвав “принциповою відмінністю” те, що цього року презентуються вже не концепції, не ідеї, а конкретні проекти, розроблені вже до технічної стадії. “Це є пропозиції, які можуть розглядатися абсолютно сміливо на професійному рівні інвестиційними комітетами, керуючими структурами компаній”, такі складають половину, ще половина – нові проекти, на ТЕО для яких буде оголошено тендери. По-друге, підкреслив Владислав Каськів, Держагентство “приїхало підписувати конкретні документи, у кожному місті по 2-3”. “Логіка абсолютно зрозуміла: минулого року ми приїхали з першою ініціативою презентації України як країни, яка має великий потенціал і перспективи для розвитку інвестицій, а цього року вже з конкретними проектами і за конкретними результатами”, - сказав Владислав Каськів.

Роуд-шоу вже пройшли з кінця вересня в Парижі, Мюнхені, Варшаві, Москві, Римі. Після Пекіна делегація прямує до Сеулу і Сінгапуру, на черзі Бразилія, США (Вашингтон і Сан-Франциско) і Канада (Торонто). Потім Катар, Саудівська Аравія та Ізраїль.

версія для друку