українська російська англійська
Товарообіг сільгосппродукції між Україною та Німеччиною збільшився на $62,6 млн.
22.10.2012 | 15:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За вісім місяців поточного року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Німеччиною сягнув 531,5 мільйона доларів, що на 62,6 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сторони планують продовжити таку позитивну динаміку й надалі. Зокрема, Україна та Німеччина поглиблюватимуть співпрацю в галузях біоенергетики, ветеринарії та насінництва. Про це йшлося на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка та Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні доктора Крістофа Вайля.

Микола Присяжнюк у вступному слові зазначив, що Мінагрополітики стало одним із перших відомств, яке відвідав новопризначений Посол. Це свідчить про зацікавленість сторін у поглибленні співпраці у галузі сільського господарства.

«Ми маємо продуктивний діалог з німецькою стороною. У вересні цього року відбулося вже 11-те засідання українсько-німецького Аграрного Комітету, що сприяє розвитку двохсторонніх торговельно-економічних відносин у сфері АПК. Динаміка збільшення товарообігу між нашими країнами свідчить про значний потенціал, який ми маємо щодо подальшої співпраці у сфері сільського господарства. Україна успішно експортує до Німеччини зернові злаки, олію, вироби із зерна та хлібних злаків, казеїн, рибу, ракоподібних, мед тощо. За вісім місяців сума експорту склала 88,6 мільйона доларів», − зазначив Міністр. 

Микола Присяжнюк поінформував німецьку сторону, що цього року держава активно підтримує одноосібні та дрібні селянські господарства, а також створення сільгоспкооперативів. Тому Україна зацікавлена в отриманні німецького досвіду в цій сфері.

Міністр наголосив, що сьогодні для України є актуальним питання виробництва новітньої сільгосптехніки та співробітництва у цьому напрямку з німецькою компанією CLAAS.

«Сьогодні для нас є актуальною співпраця з німецькою компанією CLAAS, яка виробляє сільськогосподарську техніку. Ми на рівні держави будемо підтримувати виробництво на території України сільгосптехніки, в першу чергу, зернозбиральних комбайнів. Наразі ми знаходимося на завершальній стації цього проекту», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Сторони відзначили ефективну співпрацю між ветеринарними службами обох країн. Зокрема, раніше були погоджені форми ветеринарних сертифікатів на експорт з Німеччини в Україну м’яса птиці, племінних свиней, свіжої свинини, кормів для домашніх тварин, консервів та ін.

«Україна високо оцінює роль Уряду ФРН у системній передачі свого досвіду, нових досягнень у сфері АПК. Така практична співпраця  є вагомою допомогою не лише у розвитку вітчизняного АПК загалом, а й дає можливість запроваджувати новітні досягнення в окремих його сферах», − наголосив Микола Присяжнюк.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні доктор Крістоф Вайль запевнив, що сторони будуть продовжувати співпрацю та поглиблювати її.

«Співпраця з Україною є для нас важливою, і ми раді, що вона постійно розвивається. Ми сприятимемо підтримці проектів України у сфері машинобудування, стимулювання розвитку дрібно та середньо товарного виробництва», – відзначив Крістоф Вайль.

 

 

 

версія для друку