українська російська англійська
Комісія під керівництвом Раїси Богатирьової прийняла ряд рішень щодо державно-конфесійних відносин
22.10.2012 | 20:59
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Комісія з прав релігійних організацій під керівництвом Віце-прем’єр-міністра –Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової прийняла ряд рішень з актуальних питань у сфері державно-конфесійних відносин.

Як зазначила на початку засідання Раїса Богатирьова, Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій, яка відбулася на минулому тижні, наголосив на необхідності формування в Україні гармонійних відносин між державою та церквами. При цьому, нагадала Віце-прем’єр-міністр, Глава Держави висловився за ведення постійного діалогу влади та релігійних організацій, оскільки це сприятиме вирішенню низки питань, які сьогодні підіймаються релігійними громадами у різних регіонах України.

Саме формуванню спільної позиції з актуальних питань реалізації державної політики у сфері державно-конфесійних відносин та виробленню прийнятних для всіх зацікавлених сторін рішень й було присвячено сьогоднішнє засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій.

Учасники засідання заслухали інформацію та обговорили питання про запровадження біометричних паспортів, формування та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та інші питання, що виникли у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр».

Другим питанням порядку денного засідання було вироблення узгодженої позиції щодо змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», які передбачені ухваленим Верховною Радою України у першому читанні Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Крім того, обговорювалися питання про закріплення на законодавчому рівні за релігійними організаціями права на заснування навчальних закладів державного стандарту акредитації, щодо передачі Львівській Архідієцезії Римсько-католицької церкви будівель у Львові, а такожщодо отримання посвідок на тимчасове проживання в Україні іноземцями, що прибули в Україну за запрошенням релігійних організацій з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності.

За результатами обговорення Комісія ухвалила ряд рішень:

1. Міністерству юстиції України разом із Міністерством культури України подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін до Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр», якими б врегульовувалися питання запровадження біометричних паспортів, формування та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та інші питання, що виникли у зв’язку із прийняттям цього закону.

2. Міністерству культури України подати Кабінету Міністрів України пропозиції за результатами обговорення питання щодо змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», які передбачені прийнятим Верховною Радою України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

3. Міністерству освіти, молоді та спорту України разом із Міністерством культури України опрацювати питання щодо надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів та підготувати відповідні пропозиції для розгляду на наступному засіданні Комісї.

4. Львівській облдержадміністрації, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству внутрішніх справ України та Міністерству фінансів України підготувати узгоджені пропозиції щодо вирішення питання передачі релігійній організації будівель, розташованих у м. Львові по вул. Винниченка, 30 та 32, а також по вул. Кривоноса, 4.

5. Міністерству внутрішніх справ України, Державній міграційній службі разом з Міністерством культури опрацювати питання щодо спрощення процедури отримання посвідок на тимчасове проживання в Україні іноземцями, які прибули в Україну за запрошенням релігійних організацій з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності, та забезпечити однакове застосування територіальними органами та підрозділами Державної міграційної служби законодавства з питань видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні відповідним категоріям іноземців.

Також Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій затвердила склад робочої групи, яка у проміжках між її засіданнями буде накопичувати, опрацьовувати та готувати матеріали для розгляду Комісією

 

версія для друку