українська російська англійська
Україна експортувала до Бангладеш сільгосппродукції на 2,8 млн. дол.
23.10.2012 | 08:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна зацікавлена у поглибленні співпраці із Бангладеш. Одним із перспективних напрямків для України є будівництво об’єктів портової інфраструктури в Народній Республіці Бангладеш. Окрім того, Україна зацікавлена у збільшенні експорту м’яса птиці, яєчного порошку та соняшникової олії на бангладеський ринок. Про це йшлося на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка з Надзвичайним та Повноважним Послом Народної Республіки Бангладеш д-ром Сайфулом Хоком.

Микола Присяжнюк  нагадав, що попередня двостороння зустріч відбувалася в серпні 2011 року, коли Міністр першим із членів Уряду відвідав Бангладеш. Він підтвердив зацікавленість України в розвитку проектів інфраструктури в порту Чітагон. Зокрема, мова йде про будівництво елеваторів та поставку портового обладнання, а також будівництво борошномельного підприємства та потужностей з перевалки соняшникової олії.

«Ми раді, що розпочали торгові відносини з вашою країною. Тепер бачимо поступовий розвиток. Для нас цікава торгівля з Бангладеш сільськогосподарською продукцією», - зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що на сьогодні продовжується розвиток торговельних відносин між Народною Республікою Бангладеш та Україною. Так,  за 8 місяців 2012 року Україна експортувала до Народної Республіки Бангладеш сільськогосподарської продукції на суму 2,8 мільйона доларів. Загальний товарообіг між двома країнами за цей період склав 3,9 мільйона доларів. Минулого року Україна експортувала до Бангладеш сільгосппродукції  на суму 34,9 мільйона доларів.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Народної Республіки Бангладеш д-р Сайфул Хок підкреслив важливість зустрічі та активізації співпраці з Україною.

«Я радий, що маю можливість зустрітися з вами та обговорити питання співпраці. Для нас продовольча безпека займає перше місце. Ми приділяємо велике значення відносинам з Україною», - зазначив Сайфул Хок.

Микола Присяжнюк нагадав про зацікавленість України у поставках на бангладеський ринок  продукції рослинництва, тваринництва, соняшникової олії та кондитерських виробів. Сторони домовилися про створення робочих груп для опрацювання вказаних напрямків співпраці.

 

версія для друку