українська російська англійська
До 150-річчя Бориса Грінченка приурочать будівництво гуртожитку для студентів вузу
23.10.2012 | 09:13
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

9 грудня 2013 року виповнюється 150 років з дня народження Бориса Дмитровича Грінченка великого Просвітителя українського народу, педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, лексикографа, автора славнозвісного «Словаря української мови», етнографа, освітнього і громадського діяча кінця XIX  початку XX століть.

З огляду на величезний внесок Б.Д. Грінченка у вітчизняну та світову науку й освіту, ця дата заслуговує на урочисте відзначення на державному рівні.

Тож, 22 жовтня у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулося  засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження видатного українського письменника Бориса Грінченка.

У засіданні, яке проходило під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського, взяли участь ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк, заступник начальника Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Ігор Лисенко, керівники структурних підрозділів Міністерства культури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Держкомтелерадіо, а також начальники регіональних управлінь освіти і науки.

Під час засідання членами Організаційного комітету узгоджувався план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка. Відповідно до плану, низка органів виконавчої влади виступила з пропозиціями щодо вшанування памяті видатного письменника. Зокрема, серед заходів, які планується провести до грудня 2013 року, – відкриття меморіальних дошок в будинках, де свого часу жив і працював письменник, будівництво гуртожитку для студентів та викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка та присвоєння імені Грінченка загальноосвітнім закладам, бібліотекам, перейменування вулиць тощо.

МОНмолодьспорту ініційоване проведення тематичних уроків та лекцій, літературних вечорів, науково-практичних конференцій та конкурсів, захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук на теми: «Борис Грінченко – видатний українських вчений-мовознавець», «Суспільно-політична спадщина Бориса Грінченка і сучасність» та «Лицар української державності». Також планується видання «Російсько-українського словника» М. Левченка з ґрунтовними додатками Бориса Грінченка; зібрання його  творів у 10 томах, у тому числі перевидання «Словника української мови» упорядкованого Борисом Грінченком; вибраних творів для дітей у серії «Шкільна бібліотека».

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський закликав присутніх відповідально поставитися до виконання плану заходів з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження видатного українського письменника Бориса Грінченка.

 

версія для друку