українська російська англійська
Новий КПК набере чинності у ніч з 19 на 20 листопада цього року
23.10.2012 | 11:14
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Підсумки роботи слідчих підрозділів за 9 місяців поточного року підбили у Міністерстві внутрішніх справ України за участю керівництва Головного слідчого управління та Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Нараду розпочав начальник Головного слідчого управління МВС України генерал-майор міліції Василь Фаринник. Головний слідчий країни ознайомив учасників робочого засідання зі станом підготовки органів внутрішніх справ до роботи за новим Кримінальним процесуальним кодексом.

Зокрема, керівник ГСУ зазначив, що за останні півроку всі працівники слідчих підрозділів вивчили вимоги нового КПК. Провідні фахівці МВС разом із колегами з Генеральної прокуратури України розробили і узгодили бланки процесуальних документів та макети справ досудового провадження. Документація розміщена у відомчій мережі МВС і доступна кожному слідчому органів внутрішніх справ.

У той же час керівник міліцейського слідства зупинився на окремих проблемних питаннях, які необхідно усунути до моменту введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу. Василь Фаринник акцентував увагу усіх присутніх керівників територіальних підрозділів на тому, що новий КПК набере чинності в ніч з 19 на 20 листопада цього року, зауваживши, що в цілому міліція готова до роботи в умовах нового КПК.

Також, керівник підрозділу зазначив, що до 5 листопада органами прокуратури кожному слідчому буде видано електронний ключ для доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інструкція з його використання. Крім того, з указаної дати буде здійснене експериментальне випробування системи ЄРДР.

«До кінця жовтня ви повинні не тільки забезпечити в себе на місцях 100-відсоткову готовність технічного забезпечення та доступ до мережі Інтернет, а й перевірити її готовність власноруч», – звернувся до присутніх очільник ГСУ.

За словами Василя Фаринника, до кінця цього місяця вийде друком науково-практичний коментар до нового КПК, у якому до 18-ї та 19-ї глав розробляли безпосередньо представники ГСУ МВС України.

Перший заступник начальника ГСУ генерал-майор міліції Василь Топчій під час доповіді зупинився на результатах роботи слідчих підрозділів за 9 місяців цього року та основних проблемних питаннях, які необхідно усунути до моменту вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу.

«Особливу увагу акцентовано на забезпечені слідчих комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет. На сьогодні це основне питання, без вирішення якого неможливо вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та починати слідство», – підкреслив Василь Топчій.

Також наголошено, що кожен слідчий повинен мати допуск до державної таємниці, а слідчі підрозділи повинні бути обладнані комп’ютерами зі ступенем захисту інформації.

Крім того, Василь Топчій детально роз’яснив вимоги Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України.

До робочої наради працівників слідчих підрозділів приєднався генерал-майор міліції Ігор Аршинов, начальник департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення, який поінформував присутніх про вимоги до технічного обладнання, необхідного для роботи слідчих підрозділів в умовах нового Кримінального процесуального кодексу України.

Заступник начальника ГСУ майор міліції Олег Татаров ознайомив учасників наради про стан готовності слідчих підрозділів до роботи за новим законодавством.

«Велику роз’яснювальну роботу щодо впровадження нового Кримінального процесуального кодексу було проведено. Відповідні матеріали розміщено в засобах масової інформації, зокрема «Іменем Закону», «Юридичний вісник» та «Зустрічна смуга». Адже кожен пересічний громадянин України повинен орієнтуватися в новому КПК», - зазначив Олег Татаров.

Працівниками Головного слідчого управління розроблено навчальні матеріали у вигляді таблиць, які дозволяють схематично визначити шлях руху заяви або повідомлення про злочин – від моменту отримання їх черговим райвідділу аж до направлення провадження до суду. Крім того, у ГСУ організовано щоденне обговорення положень КПК, а також аспектів їх застосування на практиці.

Під час робочої наради між керівниками слідчих підрозділів виникла жвава дискусія. Кожен з керівників мав змогу отримати вичерпні відповіді на поставлені питання від представників керівництва Міністерства.

 

версія для друку