українська російська англійська
На Хмельниччині у співпраці із словацькими колегами будуть виробляти альтернативні види палива
23.10.2012 | 16:10
Хмельницька ОДА

На Хмельниччині Підписано Меморандум про співпрацю зі словаками з налагодження виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси на території Хмельницької області. Церемонія підписання Меморандуму відбулася в обласній державній адміністрації.

Вітаючи делегацію із Словаччини, голова облдержадміністрації Василь Ядуха зазначив, що пошук альтернативних джерел енергії для Хмельниччини - принципове питання, адже на меті поетапно мінімізувати використання дорогого російського природного газу. «Я щиро вдячний за те, що у вас є пропозиція щодо вирішення саме тих питань, які нас хвилюють», - сказав керівник краю. Він нагадав, що перша його зустріч із словацькою делегацією відбулася 28 вересня цього року. Тоді було обговорено пропозицію гостей щодо створення на території Хмельницької області виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси із залученням словацьких технологій та інвестицій.

«За ці три тижні, що минули, проведена підготовча робота, визначено річну потужність майбутнього підприємства (близько 35 тисяч тонн), необхідний обсяг іноземних інвестицій, проведені попередні переговори з сільськогосподарськими підприємствами області на поставку біосировини – соломи зернових та олійних культур», - зазначив Василь Ядуха. Він висловив сподівання, що з підписанням Меморандуму для Хмельниччини і Словаччини відкриваються нові перспективи співпраці.

В області вже є приклади результативності роботи твердопаливних котлів, які працюють в бюджетних закладах, зокрема, у школах. Економія коштів там складає близько 60%. Василь Ядуха запропонував гостям долучитися до справи оснащення закладів такими котлами, щоб напряму постачати туди свою продукцію.

Згідно Меморандуму словацькі та хмельницькі підприємці створюють спільне виробництво на території області, надають спільному підприємству технологію та устаткування для виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси річною потужністю 17-35 тисяч тонн, проводять навчання персоналу, забезпечують організацію збуту виготовленої продукції, сприяють розвитку теплової альтернативної енергетики в області. Зі своєї сторони облдержадміністрації бере на себе зобов’язання щодо пошуку на території Хмельницької області підприємства, на базі якого буде створено дане спільне виробництво, сприятиме укладанню довгострокових договорів спільного підприємства з підприємствами області на поставку біосировини, і, звичайно, розвитку теплової альтернативної енергетики в області.

 

версія для друку