українська російська англійська
Уряд ініціює створення в Україні села майбутнього
23.10.2012 | 16:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

15 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 953 «Деякі питання підготовки до реалізації проекту «Село майбутнього» як складової національного проекту «Відроджене скотарство» - розроблення та реалізація програми розвитку скотарства».

Цей документ розроблено Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами та Харківською обласною державною адміністрацією на виконання пункту 216 розділу ХIV «Впровадження національних проектів та інвестиції» Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом  Президента від 12 березня 2012 року № 187.

Мета постанови – залучення інвестиційних ресурсів для реалізації проекту «Село майбутнього» як складової національного проекту «Відроджене скотарство» - розроблення та реалізація програми розвитку скотарства».

Згідно з проектом, передбачається створення селекційно-генетичного центру з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, що забезпечить системне оновлення вітчизняного молочного стада, будівництво зразкового високотехнологічного аграрно-промислового комплексу з виробництва м’ясо-молочної і плодоовочевої продукції, а також сучасної соціально-побутової інфраструктури для фахівців з подальшим розповсюдженням створеної моделі в інші регіони України.

Прийняття постанови та реалізація проекту дозволять залучити близько 150 млн. доларів США інвестицій в економіку Харківського регіону, замінити низькопродуктивні породи великої рогатої худоби на високопродуктивну Голштинську породу корів з надоями не менше 10000 кг молока на рік, збудувати зразковий високотехнологічний аграрно-промисловий комплекс  з виробництва м’ясо-молочної і плодоовочевої продукції, а також сучасну соціально-побутову інфраструктуру для фахівців з подальшим розповсюдженням створеної моделі в інші регіони України.

версія для друку