українська російська англійська
Микола Азаров провів зустріч з депутатом Європарламенту від Литовської Республіки
23.10.2012 | 17:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч з депутатом Європарламенту від Литовської Республіки Віктором Іспасскіх у Кабінеті Міністрів 23 жовтня.

Сторони обговорили питання двостороннього співробітництва, зокрема торговельно-економічного і політичного.

Микола Азаров охарактеризував взаємовідносини між Україною та Литвою як дружні і взаємовигідні, висловивши вдячність депутату Європарламенту за підтримку України у ЄС. «Ми цінуємо позицію Литви у підтримці євроінтеграційного шляху України», - зазначив він.

У свою чергу Віктор Іспасскіх запропонував відкрити Бюро членів Європарламенту – друзів України.

Прем’єр-міністр наголосив на зацікавленні України у збільшенні товарообігу з Європейським Союзом. «Ми за те, щоб розвивати товарообіг з Європейським Союзом. У нас він зараз сягає близько 40 млрд. дол.», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що для України це дуже важливо, бо ми імпортуємо обладнання, зокрема у великих обсягах медичне, технології.

Глава Уряду поінформував також свого співбесідника про здійснення в Україні ряду реформ, спрямованих на модернізацію та розвиток економіки, підвищення соціального захисту. Микола Азаров повідомив, що за останні два роки проведено пенсійну, податкову, судову реформи, прийнято нові митний та кримінально-процесуальний кодекси, ведеться робота з дерегуляції та ін.

Прем’єр-міністр відзначив, що всі ці кроки Уряду у непростих економічних умовах дозволили Україні піднятися у світовому рейтингу економічної свободи одразу на 15 позицій, про що повідомив Світовий банк у своїй доповіді «Ведення бізнесу» - Doing Business - 2013». А щодо позиції «реєстрація підприємств» - Україна піднялася аж на 66 сходинок, до 50-ї позиції.

«У результаті реформ реальні доходи наших громадян зросли на 15%», - повідомив Микола Азаров і додав, - Тому ми спокійно йдемо на вибори».

При цьому Глава Уряду запевнив співбесідника у проведенні чесних і демократичних виборів народних депутатів, із забезпеченням прозорості виборчого процесу, вільного доступу міжнародних спостерігачів до матеріалів виборів, зокрема через он-лайн трансляції з усіх виборчих дільниць.

версія для друку