українська російська англійська
Українсько-білоруська угода дає старт започаткуванню подвійних дипломів
23.10.2012 | 17:54
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

23 жовтня 2012 року Перший заступник Міністра освіти  і науки, молоді та спорту України Євген Суліма та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі вищої  та  післядипломної (післявузівської) освіти.

Євген Суліма наголосив, що робота, яка починалася ще 2010 році з підготовки нової Угоди, підійшла до завершення.

«Сьогодні відкриваються нові можливості для співпраці між Республікою Білорусь та Україною. Угода, яку ми сьогодні підписали, відкриває нові можливості. Хотілося, щоб на рівні підготовки спеціалістів високого класу ми могли й надалі продовжувати співпрацю. З одного боку – це можливість обміну студентами, а з іншого – започаткування подвійних дипломів. Нова угода дає таку можливість нашим вищим навчальним закладам», - сказав Перший заступник Міністра.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко зазначив: «У нас гарні, добрі відносини, які існують сьогодні, і взаєморозуміння у сфері освіти. Дуже вдячні Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, керівництву Київського національного університету імені Тараса Шевченка за те, що відкрито Білоруський центр. Це добрий знак, коли люди знають і українську, і білоруську, і англійську мови. Більш того, ми добрі, надійні сусіди. Ця угода дає всі підстави для того, щоб на правовій, юридичній основі наші відносини поглиблювалися. Приємно те, що і білоруські студенти мають можливість вступати до вищих навчальних закладів України. Масштабність пізнання є ніщо інше як досвід, який знадобиться в повсякденному житті. Тому дякую за запрошення підписати цей документ».

Зазначимо, що Угода сприятиме мобільності студентів, аспірантів та викладачів; надасть можливість активізувати міжуніверситетські зв’язки між обома державами. Окрім того, надаватиме можливість для вивчення та викладання української мови та літератури у закладах вищої освіти Республіки Білорусь та білоруської мови і літератури у вищих навчальних закладах України. Угода підписана строком на п’ять років.

 

версія для друку