українська російська англійська
На Волині модернізовано 20 медичних установ різного рівня
24.10.2012 | 10:00
Волинська ОДА

З початку року на Волині модернізовано 20 медичних установ різного рівня. Про реальні кроки  з підвищення якості медичних послуг йшлося на засіданні регіонального комітету з економічних реформ, яке провів заступник голови Волинської облдержадміністрації Едуард Стоєв.

Акцент насамперед робиться на сільських територіях. Зокрема, цьогоріч відкрили відділення гемодіалізу на базі Любомльської ЦРЛ. Спеціалізоване відділення оснащено трьома апаратами штучної нирки  та  двоканальним цифровим рентгенапаратом.

Значна увага приділяється створенню хоспісів для паліативної допомоги. Хоспісне відділення запрацювало у поточному році у туберкульозній лікарні села Хотешів Камінь-Каширського району. Передбачається створення міжрайонних хоспісів у містах Володимир-Волинський та Ковель. Паліативна допомога надається також в міських та районних лікарнях області. В обласній лікарні «Хоспіс» розгорнуто на 25 ліжок, для надання паліативної допомоги онкологічним хворим. Загалом сьогодні в державі вивчається питання створення кабінетів протибольової терапії для онкологічних хворих.

У центральних районних лікарнях Волинської області поступово оновлюються  відділення різних медичних напрямків. Так, у Ківерцівській ЦРЛ проведено водопровід до патанатомічного відділення, переведено у нове приміщення пральню, придбано чотири нових пральних  машин. У міській дитячій поліклініці міста Ківерці  нещодавно відкрили після реконструкції реанімаційне і дитяче відділення.

У Горохівській ЦРЛ  відремонтували  реанімаційне та дитяче відділення, у смт Берестечко – терапевтичне;  у Луцькій ЦРЛ - реанімаційне відділення. У серпні відкрили поліклініку Шацької ЦРЛ з денним стаціонаром на 20 ліжок і  пунктом швидкої допомоги.

У Павлівці Іваничівського  району проведено капітальний ремонт у приміщенні амбулаторії загальної практики/сімейної медицини.

Суттєво оновлено ще один соціальний заклад - обласний госпіталь для інвалідів.  В обласній психіатричній лікарні №2 відкрито два відділення сестринського догляду, а в онкодиспансері нещодавно відкрили після капітального ремонту гінекологічне відділення.

Крім цього, в обласній клінічній лікарні запрацював кабінет діабетичної стопи. Тут надаватимуть допомогу волинянам, які хворіють на цукровий діабет й перебувають у групі ризику або ж уражені цим синдромом.

На 26 жовтня, заплановане відкриття першої черги новозбудованих стаціонарного корпусу Іваничівської центральної районної лікарні та приміщення дільничної лікарні у селі Ветли Любешівського району Волинської області.

 

версія для друку