українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив розробити план подальшого сприяння економічній свободі
24.10.2012 | 12:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр доручив на  основі аналізу висновків і зауважень результатів рейтингу Doing Business – 2013 знайти рішення для подальшого збільшення свободи підприємницької діяльності в Україні, а відтак, посилення позицій України в світі. Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив на засіданні Кабінету Міністрів 24 жовтня 2012 року.

Глава Уряду наголосив, що щойно опублікований звіт Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації «Doing Business – 2013» зафіксував значний прогрес України, яка піднялась одразу на 15 позицій.

«У цьому глобальному аналітичному рейтингу країн щодо умов ведення малого і середнього бізнесу Україна піднялась одразу на 15 сходинок, - сказав Микола Азаров. -  Таким чином, наша держава продемонструвала найбільший прогрес з-поміж європейських країн».

При цьому Прем’єр-міністр наголосив, що «це краща відповідь тим, хто стверджує, ніби в Україні неможливо робити бізнес, ніби мале і середнє підприємництво нищиться. Краща відповідь тим, хто демагогічно вимагає скасувати Податковий кодекс та інші дерегулятивні акти нашого Уряду».

«Це очевидне, незалежне підтвердження того, що політика, яку здійснює наш Уряд, дає позитивні результати», - зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду повідомив, що найбільше зростання рейтингу України – аж на 66 позицій - на 50-е місце в світі - відбулось саме за показником «простота започаткування бізнесу». А друга найвища оцінка – покращення рейтингу на 18 позицій -  саме за позитивні зрушення у сфері оподаткування.

«Рейтинг Світового банку поставив Україну серед трійці країн-лідерів, які здійснили найбільш помітні та ефективні реформи у своїй економіці. Так незалежні експерти оцінили політику нашого Уряду», - наголосив Микола Азаров.

Водночас Глава Уряду зазначив, що аналітичний звіт Світового банку містить ряд позицій щодо ризиків і недоліків розвитку бізнесу в Україні. Тому нам необхідно ретельно проаналізувати висновки і зауваження, які містяться у цьому авторитетному рейтингу, знайти необхідні рішення для подальшого посилення позицій України.

Прем’єр-міністр доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством фінансів та Держпідприємництвом зробити такий аналіз і запропонувати план практичних дій на наступний рік.

 

версія для друку