українська російська англійська
Завершується підготовча робота з поставок української кукурудзи до Китаю
24.10.2012 | 14:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

17-20 жовтня 2012 року відбулася робоча поїздка української делегації до Китайської Народної Республіки. У ході двосторонніх зустрічей з китайською стороною узгоджено двосторонній протокол щодо якісних показників української кукурудзи, яка має поставлятись до Китаю. Крім того, було обговорено механізми взаємодії щодо атестації китайських підприємств-виробників хімічної сировини та препаратів

У ході візиту було проведено низку зустрічей та переговорів на різних рівнях. До складу української делегації входили також представники вітчизняних підприємств з виробництва засобів захисту рослин та українсько-китайської  ради торгово-економічного розвитку.

Зокрема, під час зустрічі начальника Головної державної інспекції захисту рослин Олександра Токаря та керівника департаменту карантину рослин і тваринництва Державної служби КНР з карантину та якості пана Хуана Гуаньшеня було узгоджено двосторонній протокол щодо якісних показників української кукурудзи, яка має поставлятись до Китаю в рамках міждержавних угод  та  виділеного кредиту в аграрний сектор України, що відкриває роботу з практичної реалізації узгоджених проектів.

Також відбулась зустріч з керівництвом Китайської національної корпорації агропромислового розвитку, де обговорювались  питання  щодо співпраці в агрохімічній галузі та низки інших напрямків в аграрному секторі. Китайська сторона високо оцінила фаховість та якість роботи українських партнерів,  висловила  велику зацікавленість до запропонованих інвестиційних проектів та висловила готовність до подальшої тісної співпраці. Наразі сторони завершують підготовчий період і готові переходити в площину конкретних дій і  практичних кроків.

Українська делегація також взяла участь у роботі щорічної міжнародної агрохімічної виставки AgroChemEx 2012, яка відбувалась у місті Шанхай. У ході виставки представники українських агрохімічних підприємств провели переговори з провідними компаніями та виробниками хімічної сировини та препаратів. На переговорах обговорювалися питання щодо подальшої співпраці, обміну технологіями  та досвідом, постачання промислової хімічної сировини в Україну.

У рамках виставки були проведені переговори між керівництвом Китайської асоціації виробників пестицидів і агрохімікатів та Української асоціації фумігації і захисту рослин. Сторони обговорили стан співпраці, хід виконання положень двохстороннього Меморандуму та інші питання розвитку українсько-китайських відносин в агрохімічній галузі. Зокрема, українська сторона узгодила з китайськими партнерами механізми взаємодії щодо започаткування державними органами атестації підприємств-виробників хімічної сировини та препаратів у КНР, продукція яких постачається до України. Китайська сторона  зацікавлена у проведенні таких заходів, оскільки це стане одним з елементів  контролю та захисту ринку України від потрапляння на нього неякісних китайських агрохімічних препаратів, а також запорукою якості кінцевого виробництва та постачання сільгосппродукції, у тому числі й до КНР.

версія для друку