українська російська англійська
Віктор Ратушняк:Міліція готова забезпечити правопорядок і збереженість бюлетенів
24.10.2012 | 15:07
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Органи внутрішніх справ були і залишаються поза політикою, однак свої функції щодо захисту правопорядку і збереженості виборчої документації виконуватимуть відповідно до вимог законодавства. Крім того, міліція сприятиме офіційним спостерігачам і представникам ЗМІ у контролі та висвітленні ходу виборчого процесу. Про це 24 жовтня на брифінгу в Кабінеті Міністрів України заявив заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк.

За його словами, підрозділами МВС насьогодні зареєстровано понад 3, 7 тисяч звернень про різноманітні правопорушення, що стосуються виборчого процесу. Найчастіше правоохоронці реєструють повідомлення про факти порушень вимог щодо ведення агітації (понад 1100 випадків), більш ніж 640 інформацій про хуліганські дії. Крім того, працівниками міліції складено близько 240 протоколів за скоєння адміністративних правопорушень, пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства.

«Всі без винятку повідомлення про порушення нами реєструються, за ними проводяться перевірки та надаються відповіді», – підкреслив заступник Міністра внутрішніх справ.

Представник керівництва МВС торкнувся питання збереженості виборчої документації, оскільки ця функція також покладена на МВС. Працівники міліції забезпечуватимуть охорону бюлетенів під час їх транспортування до територіальних виборчих дільниць, їх охорону до моменту початку виборів, а також під час доставки бюлетенів після їх підрахунку до окружних виборчих дільниць.

«Станом на вчора бюлетені завезені до 146 із 225 окружних виборчих дільниць. Всі вони взяті під охорону працівниками міліції», – наголосив Віктор Ратушняк.

За словами заступника Міністра, для того, аби всебічно сприяти прозорості виборчого процесу, керівники територіальних підрозділів внутрішніх справ зустрінуться з офіційними спостерігачами і забезпечать можливість їх безперешкодного доступу до тих місць, які захочуть відвідати представники спостережних місій. У тому числі міліція забезпечить доступ і до тих 20 виборчих дільниць, що створені у спецустановах системи МВС. Крім того, діяльність підрозділів внутрішніх справ буде відкритою і для представників засобів масової інформації, які висвітлюватимуть хід виборчого процесу.

«Ми однозначно будемо співпрацювати за всіма питаннями. Ми готові – і на даний момент така вказівка направлена до органів внутрішніх справ – негайно реагувати і надавати всю необхідну інформацію», – наголосив Віктор Ратушняк.

 

версія для друку