українська російська англійська
На Хмельниччині відкрито першу сонячну електростанцію
24.10.2012 | 15:30
Хмельницька ОДА

У селі Ясенівка Ярмолинецького району Хмельницькій області відкрито першу сонячну електростанцію. Її збудовано за кошти чеських інвесторів.

За словами голови облдержадміністрації Василя Ядухи, Хмельницька область відкрита для іноземних інвесторів та гарантує їм захищеність бізнесу.

«Як приклад, плідна співпраця з чеськими партнерами, які за п’ять тижнів побудували сонячну електростанцію потужністю 1 мВТ. Загальна сума вкладених інвестицій становить 26 млн. грн.», – сказав голова облдержадміністрації.

Площа земельної ділянки, на якій побудована сонячна електростанція становить 2,5 га. Це землі державного запасу.

Василь Ядуха зауважив, що 35% комплектуючих електростанції (елементи кріплення і збір склопакетів сонячних конвекторів) вироблені на промислових підприємствах області.

Представник компанії-виробника Алеш Коростенські зауважив, що річне виробництво енергії становитиме 2,3 млн. кВ-год. Він додав, що з часом потужність сонячної електростанції буде доведена до 5 мВТ.

«Термін експлуатації електростанції становить 35 років. Загалом на території Хмельницької області у 14 районах ми плануємо побудувати близько 40 сонячних електростанції. Кінцевий термін їхньої здачі – 2016 рік», – сказав він.

Нагадаємо, 26 квітня цього року між Хмельницькою ОДА та чеським інвестором підписано меморандум за яким вартість іноземних інвестицій становитиме близько 600 млн. євро.

 

 

версія для друку