українська російська англійська
У Києві прийнято 391 інвестиційно привабливий проект на суму близько 143 млрд. грн.
24.10.2012 | 16:46
Київська МДА

Одним з основних джерел виконання Стратегії розвитку Києва до 2025 року та пріоритетних напрямків розвитку столиці є залучення приватних інвестицій до розбудови міської інфраструктури та реалізації інвестиційних проектів у рамках впровадження стратегічних ініціатив. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час засідання Комітету з економічних реформ. За його словами, за розрахунками експертів розмір прямих іноземних інвестицій у Київ до 2025 року має збільшитися до 957 млрд. грн. При цьому в рамках виконання Стратегії заплановано реалізацію інвестиційних проектів, орієнтовна вартість яких складає 176 млрд. грн.

«Для забезпечення цих показників та динамічного розвитку столиці відновлено ефективну роботу інвестиційної комісії, запроваджено єдиний інвестиційний процес, запрошено фахівців із кожного напрямку діяльності. Так, першими результатами роботи стали підписані інвестдоговори, проведені підготовчі роботи зі стратегічних інвестиційних проектів та сформований реєстр інвестиційних пропозицій», – наголосив Руслан Крамаренко.

За його інформацією, наразі до реєстру включено більше 3 100 пропозицій (у т.ч. пропозиції РДА, головних управлінь та комунальних підприємств міста). На засіданнях комісії розглянуто більше 416 пропозицій та прийнято як інвестиційно привабливі 391 на загальну суму більше 142,7 млрд. грн. Із них:

- за 7 проектами підписано інвестиційні договори на загальну суму більше 150 млн. грн. (ще за 2 проектами готуються до підписання договори до кінця року);

- за 125 проводяться підготовчі роботи замовниками з метою формування умов інвестиційного конкурсу та його проведення;

- ще за 254 є можливим проведення конкурсу – готуються та погоджуються в установленому порядку  проекти розпоряджень КМДА про включення проектів до переліку інвестиційно привабливих.

«На сьогодні кілька інвестиційних договорів вже підписано та йде впровадження проектів. Зокрема, облаштування пішохідних підземних переходів на загальну вартість близько 90 млн. грн., будівництво інфраструктури рухомого мобільного зв’язку в київському метрополітені – вартість проекту 70 млн. грн., та встановлення туристичних інформаційних центрів – вартість проекту складає більше 2 млн. грн.», – зазначив Руслан Крамаренко.

 

версія для друку