українська російська англійська
Юрій Колобов зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні
24.10.2012 | 17:24
Прес-служба Міністерства фінансів

22 жовтня Міністр фінансів України Юрій Колобов провів зустріч з представниками делегації ЄС на чолі з Яном Томбінським, Головою Представництва ЄС в Україні. Темою зустрічі стало обговорення поточної економічної ситуації та заходів, які вживаються українським Урядом щодо стимулювання економіки в Україні.

У ході бесіди Юрій Колобов розповів про реформи, що реалізуються в Україні. Як зазначив Міністр фінансів, першочерговим завданням українського Уряду є стимулювання економічної активності, оскільки це забезпечить зростання доходів не тільки державної скарбниці, але, найголовніше – зростання доходів громадян країни. Також проводиться виважена монетарна політика, яка спрямована на підтримку стабільного курсу національної валюти та безпечного рівня інфляції. Така політика, на його думку, закладає фундамент для стабілізації макроекономічної ситуації та покращання інвестиційного клімату в Україні.

Паралельно Міністр фінансів відзначив, що з метою підтримки економічного зростання та, враховуючи зростання попиту на державні цінні папери, Україна помітно збільшує свою присутність на міжнародних фінансових ринках, а також на внутрішньому фондовому ринку. Зокрема, Міністерство фінансів України розмістило на вигідних умовах облігації внутрішньої державної позики з індексованою вартістю, облігації, номіновані в іноземній валюті, у т. ч. з достроковим погашенням, та нещодавно здійснило перший випуск державних казначейських зобов'язань для населення.

Говорячи про бюджет, Юрій Колобов підкреслив, що план доходів виконується вчасно і в повному обсязі, а розпочаті економічні реформи сприятимуть такій тенденції й надалі. У свою чергу це закладає підґрунтя для прийняття реалістичного та збалансованого бюджету на наступний рік.

Представники ЄС підтримали обраний українським Урядом курс реформ та заходи, спрямовані на розвиток економіки. Вони також висловили зацікавленість у подальшому співробітництві. Підбиваючи підсумки, Міністр фінансів наголосив на тому, що на шляху до євроінтеграції – плідна співпраця України з ЄС – є одним із важливих пріоритетів зовнішньої політики.

 

 

версія для друку