українська російська англійська
З 19 січня 2013 р. втратять чинність усі акти Уряду щодо ліцензування госпдіяльності арбітражних керуючих
24.10.2012 | 17:20
Прес-служба Міністерства юстиції

З 19 січня 2013 року втратять чинність усі акти Кабінету Міністрів, що стосуються ліцензування  господарської діяльності арбітражних керуючих. Відповідне рішення про втрату чинності низки постанов та окремих положень нормативно-правових актів Кабінету Міністрів з питань ліцензування  господарської діяльності арбітражних керуючих  було ухвалене 24 жовтня 2012 року на засіданні Уряду.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, наразі Міністерством юстиції розробляються нові спеціальні правила, які будуть затверджені з метою регулювання діяльності арбітражних керуючих як суб’єктів незалежної професійної діяльності.

Такі зміни Міністр пояснив набуттям чинності з 19 січня 2013 року Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VІ «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

 Цим Законом кардинально змінюється спосіб державного регулювання діяльності і правовий статус арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів). Зокрема, діяльність арбітражних керуючих вилучена із переліку видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, який визначений статтею 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Арбітражні керуючі згідно з частиною першої статті 4 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено суб'єктами незалежної професійної діяльності.

Таким чином, у зв‘язку з набранням чинності цим Законом, з 1 січня 2013 року втратять чинність:

- постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 747 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) з визначенням періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю)»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 658 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 747»;

- пункт 12 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 483.

Крім того:

- з переліку органів ліцензування, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. № 1698, буде виключено пункт 24;

- з переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 р. № 756, буде виключено пункт 30;

- з додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби» буде виключено пункт 2.

 

версія для друку