українська російська англійська
МВС пропонує посилити відповідальність за підробку печаток і штампів
24.10.2012 | 19:14
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

На засіданні Уряду, що відбулося 24 жовтня, схвалено  проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за протиправні дії у сфері обігу документів, печаток та штампів». Документ розроблено Міністерством внутрішніх справ України.

Прийняття зазначеного проекту закону зумовлено тим, що постановою Кабінету Міністрів України № 1216 «Про внесення змін до Положення про дозвільну систему», прийнятої наприкінці 2010 року, з переліку предметів і майстерень, на які поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ, було виключено штемпельно-граверні майстерні, печатки та штампи.

Таким чином, були скасовані дозволи на право відкриття та функціонування зазначених майстерень, а також на право виготовлення печаток і штампів. Існування подібних дозволів було стримуючим фактором для збільшення кількості правопорушень у цій сфері.

Метою розробленого проекту нормативного акта є посилення кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з обігом документів, печаток і штампів, шляхом збільшення розміру штрафних санкцій та строків обмеження волі.

Крім того, законопроектом пропонується скасувати адміністративну відповідальність за правопорушення, передбачені статтями 189, 1892 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правил відкриття майстерень, виготовлення печаток і штампів.

Правоохоронці прогнозують, що прийняття законопроекту призведе до посилення відповідальності за злочини, пов’язані з обігом документів, печаток і штампів, а також упорядкує правові засади правозастосовної діяльності органів внутрішніх справ.

 

версія для друку