українська російська англійська
Раїса Богатирьова в Одесі відвідала реабілітаційний центр для дітей-інвалідів та університетську клініку
24.10.2012 | 19:33
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, перебуваючи з робочим візитом в Одеській області, ознайомилася з лікувальною, учбовою та науковою діяльністю Багатопрофільної університетської клініки Одеського національного медичного університету. Раїса Богатирьова зустрілася з медичним персоналом та поспілкувалася з пацієнтами закладу, в якому функціонують 18 лікувально-діагностичних відділень (серед них – відділення внутрішніх хвороб, неврологічне, хірургічне, операційне, фізіотерапевтичне, стоматологічне відділення, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, відділення загальної практики – сімейної медицини, денний стаціонар та інші) та 12 підрозділів господарсько-обслуговуючого напрямку.

Як зазначалося під час огляду клініки, в ній отримують медичну допомогу 22 тисячі громадян, які приписані до закладу. Серед них – 683 інваліди Великої вітчизняної війни. Для ветеранів тут створені поліпшені умови перебування у стаціонарі. Окрім того, щорічно клініка надає допомогу понад 62 тисячам хворим амбулаторно, та 4 тисячам – стаціонарно. За минулий рік в клініці виконано 2,5 тисячі оперативних втручань підвищеної складності.

У лікувальному закладі працюють 450 співробітників: 112 лікарів, 156 працівників середнього медичного персоналу (всі старші медсестри мають вищу медичну освіту), 79 – молодшого персоналу, 39 спеціалістів та 64 інших працівників. На базі університетської клініки працюють співробітники десяти клінічних кафедр Одеського національного медичного університету, проходять навчання студенти, інтерни, клінічні ординатори, аспіранти та підвищують кваліфікацію лікарі. Тут розташовані три провідні кафедри, в тому числі одна з перших кафедр в Україні, яка готує сімейних лікарів – основних фігурантів в системі охорони здоров’я в контексті реформи медичної галузі.

Основними напрямками роботи клініки є використання високотехнологічних  малоінвазивних, органозберігаючих технологій із залученням висококваліфікованих спеціалістів різноманітних профілів: урологів, судинних хірургів, нейрохірургів, проктологів, онкохірургів, онкогінекологів, травматологів, мамологів. З 2009 року в закладі відкрито унікальне відділення, що здійснює допомогу безплідним сімейним парам. Відділення оснащене на рівні європейських стандартів та з 2011 року включене в перелік закладів (всього таких в країні чотири), що надають допомогу безплідним парам за бюджетні кошти.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова відвідала Одеський центр для дітей-інвалідів «Майбутнє», де діти з особливими потребами отримують медичну, соціальну та психологічну реабілітацію. Принциповою особливістю Центру, наголошувалося в ході спілкування Раїси Богатирьової з персоналом закладу та дітьми, які отримують в ньому допомогу, є те, що діагностика, лікування та забезпечення медикаментами для пацієнтів тут є безоплатним. Це можливо завдяки підтримці з боку міської та обласної рад і благодійній допомозі громадян та організацій. За 16 років існування Центру в ньому отримали необхідну допомогу 23 500 дітей не лише з Одеси та області, але й з інших регіонів України, а також – з країн ближнього та дальнього зарубіжжя.

Віце-прем’єр-міністр відзначила важливість та корисність об’єднання зусиль держави та бізнесу в рамках державно-приватного партнерства, особливо в такій благородній та вкрай необхідній справі, як допомога дітям з особливими потребами. «Завдяки людям, які організовують та підтримують подібні центри, наші маленькі громадяни, які потребують особливої уваги, опіки та допомоги, дійсно отримують майбутнє, а відтак, забезпечується майбутнє й всій країни», – підкреслила Раїса Богатирьова.

Віце-прем’єр-міністр високо оцінила рівень оснащеності закладу, в якому застосовується сучасне медичне обладнання. В Центрі є зали для лікувальної фізкультури та інвалідного спорту, функціонує виставковий зал, де демонструються художні роботи людей з особливими потребами та відомих діячів мистецтв, створено театр, де ставлять спектаклі за участю дітей-інвалідів, діє комп’ютерний центр.

Раїса Богатирьова ознайомилася з діяльністю Української національної федерації тайського боксу Муэй-Тай, в ході якого вона поспостерігала за тренуванням спортсменів.

Також Раїса Богатирьова відвідала Одеський національний академічний театр опери та балету.

 

версія для друку