українська російська англійська
З громадськістю радитимуться щодо присвоєння імен підприємствам, організаціям та установам
25.10.2012 | 11:00
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів затвердив порядок проведення громадських обговорень при присвоєнні підприємствам, організаціям та установам імен на честь відомих осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Відповідну постанову, проект якої розробляло Міністерство юстиції, було ухвалено 24 жовтня 2012 року на засіданні Уряду.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, мета цього урядового акта - залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння об'єктам імен відомих осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, а також урахування їхньої думки під час прийняття рішення про таке присвоєння.

Затвердженим порядком визначається механізм проведення громадського обговорення, основні вимоги до його організації та узагальнення пропозицій. Так, затверджено відповідні «етапи», строки проведення та форми громадського обговорення (конференції, форуми, громадські слухання, круглі столи, збори, зустрічі, теле-  або радіодебати, інтернет-конференції тощо).

Ініціаторами громадських обговорень, згідно з затвердженим порядком, виступатимуть суб‘єкти, які готують подання про присвоєння імен.

Міністр юстиції зазначив, що прийняття вказаної урядової постанови дозволило нормативно врегулювати порядок залучення представників громадськості до розгляду питань присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.

версія для друку